Pletení je opět v módě

Nejen pletení, všeobecně ruční práce jsou stále oblíbenějšími aktivitami, které mohou být vaše hobby, ale svými výrobky si můžete i přivydělat. Chcete objevit krásu pletení a háčkování? Poradíme vám, jakou výbavu potřebujete. 

Proč jsou kruhové jehlice praktické?

Pletení je nejen kreativní, jde rovněž o relaxační činnost, kdy si dopřejete chvilku pro sebe a radujete se, až vám z vaší práce vznikne něco pěkného. Vždyť je skvělé, že z klubka příze vytvoříte oblečení. Jak se vybavit? Nesmí chybět kruhové jehlice. Mají hladký povrch a vlněná očka při posouvání nijak nedrhnou, takže vám pletení půjde od ruky. Další výhodou je jejich lehkost, skvěle se tak s nimi pracuje a vás nebudou bolest svaly. Ono se pletení nezdá náročné, ale vezměte si, že tuto činnost děláte monotónně třeba pár hodin. Nemáte nijak uvolněné ruce. Zabrat dostávají zápěstí, karpály, dokonce i prsní svaly vás mohou bolet jako po cvičení, protože všechny úpony jsou spojené. A pokud budete mít navíc těžké jehlice, bude taková práce o tu váhu těžší. Je tedy důležité, abyste měli lehké a kvalitní jehlice, které vám manipulaci usnadní. Co se týká kruhových jehlic, tak jejich devízou je i skutečnost, že jsou spojené, tudíž vám očka nijak neodjedou. 

Nezbytná sada na háčkování

Máme tu další způsob, jak si z příze něco vytvořit. Háčkování je rovněž praktická ruční, kreativní činnost. S ní docílíte jiného vzoru než u pletení, jde o jemnější vzory, takže lze vytvářet více výrobků, dokonce i z různých materiálů. Z tvrdší příze si dají vyrobit ozdoby na stůl, přívěsky, dečky, pro zpevnění můžete výrobky naškrobit. A také si můžete udělat krásné šperky jako z krajky. Sada na háčkování se vám bude rozhodně hodit, pokud budete chtít rozvíjet svůj um. Nabídku pomůcek pro pletení i háčkování najdete na webu Propleta.cz.