Dekorace na zahradu ze starých bot

Tenhle návod by se mohl líbit všem, kteří mají dostatek prostoru na zahrádce a zároveň jí chtějí ozdobit něčím opravdu originálním, co zaujme nejednu návštěvu.

Boty na zahradu nejsou nejnovější módní hit, nýbrž designová záležitost pro vaše květiny a skvělá dekorace zahrady. Je to snadné, splní to svou funkci a navíc se tak nebudete muset zbavovat bot, které jste nosili až do roztrhání, protože jste se s nimi prostě neuměli rozloučit.

A pokud nemáte zahrádku, klidně boty vystavte na svůj balkón, i tam budou dělat parádu.

Budeme potřebovat

  • 2 květinky (můžeme použít zahradní rostlinstvo nebo klidně bylinky) dle vlastního výběru
  • staré boty
  • hlína
  • vrtačka nebo nebozízek

0

Postup

Z bot odstraníme vložky a do podrážek uděláme alespoň 10 otvorů, ty nám zajistí, že pokud květinu zalijeme nebo jí zvlaží jarní déšť, nebudou boty fungovat jako akvárium a květiny neodumřou.

1

Jakmile máme hotové otvory v podrážce, můžeme do bot nasypat připravenou zeminu, do které následně přesadíme připravené rostlinky. V podstatě postupuje tak, jako kdybychom přesazovali z jednoho květináčku do druhého.

2

A za pár minut budou na světě originální boty, ze kterých vyčuhují ven pestrobarevné květy rostlin, které jste si pro výzdobu vlastní zahrady zvolili. Tak ať dělají radost!

3

Zdroj(e) informací a obrázků: iwearthecanvas