Chcete Apple Watch, které nikdo nemá?

Čím jsou Apple Watch vlastně tak fascinující? Proč je všichni chtějí a proč jsou ochotni za ně dát takový obnos peněz?

V první řadě chtěla společnost Apple vyrobit doslova osobní výrobek, něco, co bude určeno přímo k nošení na těle tak, aby si majitel vytvořil k výrobku vztah a stal se pro něj nepostradatelným stejně jako např. mobilní telefon.

Jsou to zejména moderní, sportovní hodinky, které v reálném čase měří výkony v různých disciplínách a zároveň sledují výkonnost. Umí navrhnout také trénink šitý na míru přímo majiteli hodinek. Tyhle hodinky jsou schopné ukazovat ten nejpřesnější čas, pokud je propojíte s iPhone, bude je od světového času dělit maximálně 50 milisekund. Díky propojení s telefonem, ucítíte každou příchozí zprávu.

Základní model s označením Apple Watch je vyroben z nerezové oceli, k němu si můžete vybrat z široké palety náramků. Pro sportovce je určen model Watch Sport ze speciálního aluminia, který disponuje tvrzeným sklem a barevnými, trvanlivými náramky. Třetí model, hodinky Watch Edition, jsou z 18karátového zlata a rozsáhlá nabídka kožených náramků. Všechny modely jsou vyráběny v dámské i pánské variantě, rozdíl je pouze v rozměru ciferníku (pro muže 42 mm, pro ženy 38 mm).

A teď konečně to, na co jste celou dobu čekali. Jak získat vlastní Apple Watch a neutratit za ně balík? Samozřejmě, můžete si je spolu s námi vyrobit. Je však třeba počítat, že na rozdíl od těch pravých, budou mít funkci pouze estetickou. Musíte ale uznat, že je to originální počin!

Apple Watch

Budeme potřebovat:

  • filc (barevná dekorační plst)
  • 1 mm silný černý na sklo
  • 5 mm silný šedý na rámeček ciferníku
  • 2 mm silný červený, zelený, černý atd. na pásek
  • alespoň 16 knoflíčků
  • různé barvy na ikony aplikací
  • šedivý na postranní tlačítko
  • 3 stiskací knoflíčky (cvočky) na zapínání
  • nit, lepidlo na textil
  • jehla, nůžky

Postup:

Nejprve si z filcu vystřihneme dva obdélníčky – šedivý na základ ciferníku a černý na sklíčko. Na černém filcu ustřihneme oblé okraje.

felt-apple-watch-2

Následně si připravíme pásek hodinek. Ideální délka by měla odpovídat obvodu zápěstí tak, aby hodinky seděly akorát a nepadaly či nestahovaly. Na černý filc přišijeme knoflíčky, protože na pravých Apple Watch najdeme celkem dost ikon aplikací, doporučujeme zvolit alespoň 15 malých knoflíčků. Na šedivý přišijeme z pravé strany postranní (šedivý) knoflíček.

diy-apple-watch-low-tech-5

Černý filc (knoflíčky nahoru) přilepíme na šedivý obdélníček. Než obě části uschnou, můžeme si mezitím přišít cvočky na pásek, abychom mohli hodinky zapínat. Nyní přilepíme ciferník na střed pásku a opět necháme dostatečně uschnout.

Super-Low-Tech-Apple-Watch-01-677x677

V tuto chvíli jsou Apple Watch hodinky hotové a připravené k nošení. Co jim říkáte?

16b96740f32cfbae56b87cb0cf628cf4

Zdroj(e) informací a obrázků: makezine, techacute, 123inspiration, boingboing, forbes, alza