Zamilujte se do létání

lety balónem

Během života se potkáte s mnoha láskami. Jednu milujete pro krásné oči, druhou pro veselou povahu, třetí pro bystrou mysl. Všem jste určitě chtěli připravit dárek, na jaký nezapomenou dlouhou dobu.

Tandemové seskoky a jiné skvělé zážitky

Člověk se nějakou dobu obklopuje zajímavými věcmi, až najednou zjistí, že na další nezbývá místo. Jako dárek uvítá něco, na co se jen tak nezapomene. Možná byste se ani sami neodvážili pomyslet na seskoky padákem z letadla, ale když už získáte poukaz, začnete uvažovat o tom, zda to zvládnete. Na svět z výšky se můžete podívat přímo z vrtulníku nebo letadla. Vyhlídkové lety po celé ČR se uskutečňují z několika letišť. Během pobytu ve vzduchu se díváte na úchvatnou krajinu pod sebou. Obdivujete mohutné hrady, mosty, zámky a přírodní skvosty z ptačí perspektivy. Zkuste i filmovat, abyste na tyto okamžiky mohli ještě dlouho vzpomínat. Odvážnější jedinci si jistě rádi doobjednají řízení letadla. Stanete se pilotem a vaše rodina se bude chlubit ojedinělým výletem. K dispozici jsou i vrtulníky, které umožňují zastávky a couvání.

Balónové dobrodružství

Možná jste právě dokoukali film „Pět neděl v baloně“ o dobrodružné výpravě doktora Fergussona s přítelem Richardem Kennedym a sluhou Joem Wilsonem. Výzkumná cesta podle románu Julese Verna dovede zvednout adrenalin tak, že mnozí zatouží něco podobného zažít na vlastní kůži. A proč ne? Lety balónem patří k oblíbeným zážitkovým dárkům. Nemusíte se bát, pro privátní lety je připraven zkušený instruktor. V pravidelně testovaném a kontrolovaném balonu se nemusíte ničeho obávat. Zde se však uskutečnění letu řídí přísnými meteorologickými podmínkami. Nelze se proletět během deště, bouřky, sněžení. Nesmí foukat silný vítr. Pilot vždy zodpovídá za bezpečnost, tak se domluvený termín může změnit, protože nebude riskovat, že se něco nepovede.