Není kniha jako kniha, přesvědčí vás Bookniture

Bookniture je kniha, která se jediným jednoduchým pohybem změní v multifunkční nábytek.

Pokud jste ještě o Bookniture neslyšeli, rádi bychom Vám tento kickstarterový projekt čínského designéra Mike Maka představili.

Vypadá jako kniha, ale není to kniha. Je to snad počítač? Nebo je v tom kouzlo? Co se skrývá za tvrdými deskami, na kterých je napsáno Bookniture?

1

Produkt se lehce podobá již předchozímu nápadu s názvem Lumio, kdy z knihy stala lampička, tedy přenosné osvětlení, se kterým šly dělat divy, nicméně projekt Bookniture posunul tento nápad na další level. Výsledkem je kniha, v černé nebo hnědé barvě, která se dá otevřít až do úhlu 360° a její využití tak nabízí rozhodně více možností.

2

Pojem kickstarter je internetové financování různých projektů cestou hromadného oslovení široké veřejnosti. Lidé nedosáhnou finančního zisku, ale dostane se jim podpory na rozjetí businessu.

Bookniture je lehkce skladovatelná (v podstatě jí můžete zařadit do své knihovny, aniž by narušovala její řád), je multifunkční, mobilní a může být použita jako stolička, podnožka, noční stolek… Praktická věc do malého bytu nebo na piknik venku.

3

4

Konstrukci kouzelné knihy v podstatě netvoří nic jiného, než obal nějaké jiné, kterou jste kdy drželi v ruce. Jde o spojení papíru a kvalitní knižní vazby, tedy tradiční řemeslné práce.

V základní velikosti má kniha rozměry 180 mm x 330 mm x 40 mma váží 1,6 kg. Je vyrobena z pevného a vodě odolného papíru, ale je zcela ekologická a šetrná k životnímu prostředí a tedy i recyklovatelná.

Uvnitř obalu jsou vloženy kovové prvky (magnety), které zajistí soudržnost tvaru při rozložení.

6

Bookniture prošel také zátěžovou zkouškou, v rámci které bylo zjištěno, že vydrží i zatížení kolem 170 kilogramů živé váhy.

Origami_structure_withstand_weight_fkswsi

Na závěr ještě krátké video, jak to všechno funguje v praxi. Sami uvidíte, že to je snadnější, než to vypadá.

Zdroj(e) informací a obrázků: fubiz, kickstarter, bookniture, youtube