Dům s kvalitními dveřmi a okny

Hliníková okna

Pokud se staví nebo rekonstruuje dům, je potřeba předem myslet na dobré investice. Nejde o malé částky, proto se každý snaží ušetřit. Nesnažte se však volit nízkou kvalitu, protože by vás to ve výsledku mohlo stát mnohem více. 

Hliníkové systémy s dlouhou životností

Okna, dveře a fasády patří mezi nejdůležitějším součástem budov. Jestliže si zvolíte druhy konstrukčně provedené tak, aby splňovaly nejnáročnější požadavky na instalaci i užívání, získáte tím určitě mnohé výhody. Hliníkové systémy vás ohromí svými tepelnými i zvukovými izolačními vlastnostmi. Vynikají dlouhou životností a řadí se mezi bezúdržbové. 

Hliníková okna jsou konstrukčně tužší v porovnání s plastovými, proto se stanovuje vyšší cena. Hliník nestárne, proto vám bude sloužit skutečně dlouho, v plné funkčnosti a v původním vzhledu. Z kovových profilů se dají zhotovit atypické a velké rozměry, což se u jiných materiálů příliš nepraktikuje. Hliníkové okenní profily s více komorami mají v moderních variantách tepelnou izolaci jako výplň a dobré těsnění, aby se řešily tepelné mosty s vynikajícími tepelně i zvukově izolačními vlastnostmi. Hliníkové dveře seženete v mnoha variantách, například jako vstupní, skládací, automatické, posuvné do exteriéru či interiéru a prosklené. Vyrábějí se také v neprůhledných typech, kdy se výplní stává sendvičový izolační panel v takové barvě, kterou si určí sám zákazník.

Revoluční střešní osvětlení

Ve vašich místnostech oceníte možnost přivádět přirozené denní světlo i tam, kde se nemohou udělat okna po obvodových zdech. Pomohou k tomu poměrně nové a rozhodně revoluční světlovody. Tímto způsobem se řeší hlavně případy, kdy je mezi stropem a střechou mnoho prostoru a technicky nemožné by bylo vybudování světlíku nebo střešního okna. Do základní sady světlovodu náleží speciální plastová kopule na střeše objektu, lehké potrubí s vnitřní odrazovou plochou. O rozptylování světla se stará difuzor.