Pečící kámen na grilování – gastro revoluce

S teplými dny přichází konečně sezóna grilů a zábavy pod širým nebem. Také se chystáte vytáhnout konečně svůj gril, nachystat pořádnou flákotu masa a užít si vynikající kulinářský zážitek z voňavého a dokonale připraveného jídla? Máte skvělou příležitost objevit novinky, s nimiž se stane grilování nejen zábavné, ale především chuť masa, zeleniny a sýrů získá zcela nový rozměr.

Kámen slibuje zdravější grilování

Velké oblibě se těší pečící kameny, jejichž nákup zvládnete online z pohodlí domova. Velký výběr nabízí například Kamenictví Dvořák, specialista na kámen i sortiment pro grilování. Pečící kámen jako podklad pro grilování pořídíte v mnoha rozměrech i tvarech pro maximální využití a požitek z jídla. Kámen se snadno udržuje a čistí, maso i zelenina z něj neobsahuje škodlivé látky, jak tomu bývá při přímém kontaktu s ohněm. Praktické jsou též pečící kameny s drážkou pro odtok šťávy a tuku. Náročné fajnšmekry a vládce grilu  potěší třeba možnost vygravírovat si logo nebo své motto či jméno přímo do kamene. Pečící kameny se dají objednat samostatně, eventuálně též s praktickým rámečkem, což oceníte v momentě, že kámen přenášíte. Zmiňované kamenictví patří mezi odborníky na kameny, ve svém portfoliu disponuje širokým sortimentem žul, mramorů, travertinů a pískovců v různých barvách.

Zdravě, hravě a originálně

Díky grilovacím kamenům získává samotné grilování zcela nový styl. Grilovací kameny s rámečkem i hladké varianty bez rámečku jsou velkým fenoménem, jenž vás ušetří spáleného masa nebo nedopečené zeleniny. Tento doplněk pro gril vám vydrží celou věčnost, objeví-li se na něm prasklinky, vůbec nejde o závadu, nýbrž reakci tepelné roztažnosti při jeho zahřívání a chladnutí. Grilovací kameny v rámečku mohou být kombinovány různými typy kamenů a stojí za zváženou jako opravdu originální a luxusní dárek pro milovníka grilování.