Pojištění profesní odpovědnosti vás zbaví starostí

pojištění profesní odpovědnosti

Nikdo není neomylný a i v zaměstnání je možné se dopustit chyby, se kterou je spojen vznik škody třetí osobě.  Pro takový případ se oplatí sjednat pojištění profesní odpovědnosti, které kryje právě taková rizika. Pro jaké profese se hodí a co všechno takové pojištění obnáší?

Proč si sjednat pojištění profesní odpovědnosti

Když podnikáte, je vhodné svou činnost zabezpečit tak, abyste byli schopni vyrovnat závazky spojené se škodou, kterou způsobíte třetí osobě. Můžete čelit soudnímu řízení, které také stojí nemalé peníze. Pokud si sjednáte pojištění profesní odpovědnosti, pojistka vám umožní odškodnit třetí stranu a pokrýt náklady na obhajobu a vypořádání.

Pro které profese se pojištění profesní odpovědnosti hodí

V rámci pojištění profesní odpovědnosti lze pojistit újmu na zdraví či životě, škodu na majetku nebo finanční újmu třetím osobám. Záleží vždy na konkrétní odborné činnosti, která se uvádí do pojistné smlouvy. Tuto tzv. pojistku na blbost si zřizují nejčastěji:

  • finanční profese – auditor, daňový poradce nebo účetní,
  • pojišťovací profese – zprostředkovatelé pojištění,
  • autorizovaní architekti a inženýři,
  • veterináři a veterinární technici,
  • lékaři,
  • poskytovatelé IT služeb.

Ve všech těchto uvedených profesích lze chybou způsobit majetkovou či finanční škodu třetí osobě. U některých profesí dokonce sám zákon přikazuje pojištění profesní odpovědnosti zřídit. V takovém případě je pak na povinném, aby si vybral tu nejlepší pojišťovnu, u které smlouvu uzavře.

Pojistěte se se Elite MR Group

Při hledání vhodného pojistitele se můžete obrátit na pojišťovny, které působí na území České republiky, nebo pojišťovací makléře. Své služby v oblasti financí a pojištění již deset let úspěšně poskytuje Elite MR Group, která spolupracuje s nejstabilnějšími bankami a pojišťovnami na českém trhu. Určitě vám dokáže navrhnout pojištění přesně na míru, aby vyhovovalo vašim potřebám a požadavkům.

Sdílet článek