Opičí máslo, slaďoučká pomazánka nejen na banánový chlebík

Už jste někdy slyšeli o opičím másle? Je nám skoro jasné, že ne, protože i pro nás to byla novinka. Ale velmi příjemná.

Když jsme pro vás hledali další zajímavý a jednoduchý recept, vzbudilo pozornost máslo se zvířecím přívlastkem.

Recept na opičí máslo je velice snadný, navíc budete potřebovat pouhých 5 ingrediencí na jeho přípravu a jsme si jisti, že minimálně polovinu z nich máte vždycky doma ve své spíži.

Opičí máslo se skvěle hodí k banánovému chlebíčku – recept na něj najdete v článku 8 možností, jak zpracovat zralé banány.

Banán je důvod, proč jsou všechny opice šťastné…

Ingredience:

  • 5 středně velkých banánů
  • 2 konzervy ananasu včetně šťávy (nejlépe nasekaného)
  • 3 hrnky cukru krupice
  • ¼ hrnku strouhaného kokosu
  • 3 lžíce citronové šťávy

Postup:

1. Banány oloupeme a nakrájíme na kolečka.

2. Nakrájené banány vložíme do hrnce a přidáme ananas, cukr, kokos a citronovou šťávu.

DSC_0811-1024x685

3. Směs přivedeme k varu. Vaříme, dokud se banány nerozvaří a nevznikne džemovitá hmota.

IMG_1621

4. Směsí naplníme sklenice a necháme vychladit. Máslo můžeme také „zakonzervovat“ v troubě, kdy sklenice naskládáme do pekáčku s vodou a necháme péct v troubě zhruba 20 minut na 100 stupňů.

Monkey Butter 011

Nabanánujte se!

opičí máslo
opičí máslo

Něco o banánech

Banán je přírodní prostředek na mnoho nemocí. Když porovnáte banán s jablkem, má v sobě čtyřnásobně více proteinů, dvojnásobně více uhlohydrátů, třikrát víc fosforu, pětkrát více vitamínu A a železa a dvojnásobek jiných vitamínů a minerálů. Bohatost na potasium ho činí ovocem s nejvyšší hodnotou.

„Jeden banán denně drží vašeho lékaře v nedohlednu!“

Podle výzkumů mezi lidmi trpícími depresí se velká část z nich cítí výrazně lépe po požití banánu. Banán totiž obsahuje tryptophan (druh proteinu), který tělo přemění na serotonin, který nás činí šťastnější. Vitamín B6, který se v banánu nachází, reguluje hladinu glukózy v krvi, což také kladně účinkuje na naši náladu. Vysoký obsah železa v banánech dokáže stimulovat hemoglobin v krvi a pomáhá v případě anémie. Má také extrémně vysoký obsah potasia a nízký obsah soli, a to dělá banán ovocem, které dokáže snižovat riziko vysokého krevního tlaku a infarktu. Výzkum dokázal, že toto ovoce dokáže zvýšit výkonnost mozku a činí nás soustředěnějšími. Vysoký obsah vlákniny v banánech pomáhá upravit činnost trávicího traktu.

Zdroj(e) informací a obrázků: americanpreppersnetwork, madefrompinterest, thewillynillyway, thetipgarden, adventures-in-country-living, animal-kid, funny-pictures.picphotos, buzzerg, foodgawker