Psí bezdomovci jako fotomanekýni

Návštěvou psího útulku Naděje pro čtyři packy začal v září netradiční projekt společnosti Fotonaut provozující stejnojmenné fotobudky. Jedná se o první ze série 6 fotografických počinů, které chtějí ukázat rozmanitost naší moderní společnosti trochu jiným neobvyklým stylem.

Hlavní myšlenkou právě vzniklého projektu není primárně charitativní účel, i tak je ale hned z prvního dílu jasné, že v jeho průběhu Fotonaut leckde pomůže. „Už spojení fotobudky s mnoha chystanými tématy bude svým způsobem kontroverzní, ale rozhodli jsme se do toho jít naplno.

Postupně tak vzniknou tématické fotografie z různých koutů naší společnosti, které by, více než cokoli jiného, měly v lidech vzbudit chuť k debatě nebo alespoň zamyšlení. Snažíme se tak vracet zase zpátky alespoň trochu úspěchu, který s Fotonautem máme,“ říká tvůrce celého projektu Martin Prošek.

„V prvním díle jsme Fotonauta nechali opustit přirozené vody večírků a vyrazili s ním do psího útulku nedaleko Benešova u Prahy.“ pokračuje Martin. A je jasné proč – čísla jsou v posledních letech neúprosná. Dle oficiální statistiky se v útulcích v České republice nachází asi 11,5 tisíce zvířat. Ročně jich přibývá alarmujících 40%. Dokážou hravé fotky opuštěných psů vzbudit zájem lidí o sdílení vlastního pohodlí s těmito čtyřnohými miláčky?

dogs11 dogs5 dogs1