Co si lidé myslí a co není pravda o práci fyzické ostrahy

Ostraha objektu je zapotřebí nejen ve skladech, ale také na nejrůznějších nádražích, také v kancelářích a jinde. V posledních letech však mají lidé zkrášlené představy o všem, co se s prací fyzické ostrahy pojí. Pojďme si společně vyvrátit několik zásadních mýtů a utřídit si tak domněnky týkající se této nezbytné profese. 

Ostrahou může být každý, nezávisle na jeho kvalifikaci

Při pohledu na mnohé členy fyzické ostrahy si řada lidí myslí, že tuto práci může vykonávat skutečně každý. Jenže ve skutečnosti jsou pracovníci ve fyzické ostraze kvalifikovaní jedinci, kteří musí vědět, co v jakých situacích dělat. Jinými slovy není správné si myslet, že tuto práci může vykonávat naprosto každý nezávisle na tom, jaké je jeho vzdělání nebo jestli prošel nějakým kvalifikačním kurzem či nikoliv. 

Navíc na každého zaměstnance jsou stanoveny konkrétní požadavky, které se většinou liší podle typu zakázky. Zákazníci mají různé potřeby čili společnosti nabízející zajištění ostrahy objektu vybírají dle jejich požadavků vhodné kandidáty.

TIP: Agentury, které zajišťují ostrahu objektu, tak často se mohou postarat i o úklidové služby, včetně náhradního plnění – takovým příkladem je firma Hrtus & Partner s.r.o

Je to snadné

Také máme tendenci si myslet, že práce ve fyzické ostraze je snadná. Že ve většině případů se stejně nic neděje. Jenže problém nastává v okamžiku, kdy k akci dojde. Povolání bezpečnostního pracovníka může přinést řadu velmi náročných situací, při kterých se bude muset pořádně vyzkoušet nejen psychická, ale také fyzická stránka člověka. 

Taková práce zaměstnance ostrahy vyžaduje například fyzickou zdatnost, psychickou odolnost, ale mimo jiné i komunikační dovednosti.

Bez pravomocí

Na pravou míru musíme také uvést to, že fyzická ostraha nemá prakticky žádné pravomoci. Není tomu tak. Fyzická ostraha se sice také pohybuje v mezích zákona, ale jsou oprávněné mnohé zásahy, které jsou vždy úměrné či přiměřené tomu, čeho se pachatel dopustí.