Plastová okna na míru: Jsou vyrobená na zakázku přímo pro vás

plastová okna na míru

Ušetřit za vytápění svého staršího rodinného domu chce určitě každý vlastník nemovitosti. Jenže jak to udělat? Nabízí se výměna kotle, zateplení fasády nebo také pořízení nových oken. Úplně nejlepší je udělat všechno naráz, ale obvykle k tomu nestačí finance, takže lidé často volí postupnou rekonstrukci. Nejčastěji začínají právě výměnou oken. Pojďme se podívat na to, který materiál je pro ně nejvhodnější.

Výhody plastových oken

Dřevo bývalo po mnoho stovek let jediným materiálem, z něhož se okna vyráběla. Osvědčilo se jako praktický materiál, i když drahý. Posléze přibyl hliník, který nabízí vynikající vlastnosti – lehkost, odolnost a dlouhou životnost. Stejně jako dřevo patří však k dražším variantám. Proto stále více lidí volí velmi dobrý poměr cena/výkon a vybírají si plastová okna, jež disponují řadou užitečných vlastností. Jsou lehká, mají výbornou tepelnou a zvukovou izolaci a nemusíte je tak jako dřevo opatřovat nátěrem, aby vydržela po dlouhou dobu. Navíc jsou o 30 až 40 % levnější než okna z hliníku nebo ze dřeva. Pokud vyměňujete okna na celé nemovitosti, úspora financí bude už značná.

Přizpůsobte barvu oken fasádě

Plastová okna je možné vyrobit v různých barvách a klidně i v dezénu dřeva. Na první pohled jsou od dřevěných oken k nerozeznání. Můžete si však nechat namontovat i bílá nebo barevná okna, která vám budou ladit s barvou fasády vašeho rodinného domu. Vše můžete přizpůsobit svému vkusu a potřebám.

Proč si pořídit právě plastová okna na míru

Při výběru plastových oken máte několik možností. Současný trh je jimi poměrně dobře zásobený, takže můžete vybírat mezi okny českých i zahraničních výrobců. Pokud vám však můžeme radit, volte raději okna na míru, která byla vyrobená přímo pro vás. Neležela nikde dlouho na skladě a disponují těmi nejlepšími vlastnostmi.