Jsou elektronické obojky bezpečné?

Domácí mazlíčci, především psi, jsou nedílnou součástí mnohých domácností. Zatímco někteří si je pořizují výhradně kvůli hlídání majetku či pozemku, jinde jsou využívaní k práci. Nejčastěji jsou však pořizováni do domácností s dětmi, které si s nimi hrají a učí se budovat důvěru. V každém případě je proto žádoucí, aby byl pes vycvičený a uposlechl povely svého majitele. To bývá občas problém zejména u menších psů a bojových plemen, která v sobě mají divokého ducha a jsou neustále hyperaktivní. Někdy bývá pes naopak klidný a přehnané reakce projevuje jen v některých případech – třeba pokud vidí jiného psa.

Problémoví psi

Naučit psa dobrému chování má občas problém i zkušený pejskař či instruktor, který vycvičil psů stovky. Stejně jako člověk je i každý pes jedinečný, a potřebuje proto individuální přístup. Ani to však někdy nestačí a je třeba sáhnout po efektivnějším řešení, které dnešní doba nabízí. I když jej někteří odpůrci považují za neetické a nemorální, je v každém případě zcela neškodné a spolehlivé. Jeho užívání navíc netrvá věčně, ale v některých případech jen pár měsíců. Dálkově ovládané obojky vysílají mírné impulsy, které mazlíčkovi nijak neubližují; pouze ho upozorní na nevhodné chování v dané situaci. Pokud se pes zaběhne, můžeme ho zvukovým upozorněním přivolat zpět, anebo jej snadno nalézt – to je vhodné především v noci, kdy není většina míst osvětlených. Internetový obchod elektronickeobojkypropsy.cz poskytuje výcvikové obojky pro velká i malá plemena, která se naučí ovládat i děti.

K dostání jsou teprve několik let, ale zájem o ně neustále roste. Výcvikové obojky pro psy se těší oblibě nejenom u rodin s dětmi, ale i u starších lidí, kteří mají občas problém svého čtyřnohého mazlíčka zvládnout. Na trhu je k dostání řada značek v různých cenových relacích a provedeních. Cena obojku je ovšem s prací, kterou odvede, zanedbatelná.