Jak pečovat o zdraví kloubů u psů

Zdravý pohybový aparát je základním předpokladem pro spokojený a dlouhý život našeho domácího mazlíčka. Psi se nám odvděčují bezmeznou láskou a jediné, co potřebují je správná strava a vhodné doplňky výživy. Je to podobné jako u lidí. Organismus je složitý komplex vytvořený z nepředstavitelného počtu molekul, které musí být tvořeny prvky a látkami. Takže, jak pečovat o psí klouby?

Proč je kloubní výživa důležitá?

Ať už se jedná o psa, který je je vývinu, nebo o dospělého jedince, kvalitní kloubní výživa pro psy tvoří důležitou součást. Jedná se hlavně o důležité minerály, např. vápník a pomocné látky (glukosamin). Zajištění správné kloubní výživy slouží jako prevence před potížím s pohybovým aparátem a zajišťuje radost z pohybu psa i ve starším věku. Tím je možné vytvořit psovi kvalitní podmínky pro prožití dlouhého a plnohodnotného života.

14877819005_e0cf4c1eff_o

Dědičné potíže

Problém nastává ve chvíli, kdy pes trpí dědičnými potížemi, které poškozují klouby. Jedná se například o dysplazii kyčelního kloubu, která se často objevuje u větších plemen. Tato porucha značně omezuje přirozený pohyb a pro psa může být velmi bolestivá. Chondrodystrofie postihuje chrupavky a výsledkem je krátkonohý pes. Tento jev se vyskytuje například u jezevčíků, kde nemusí být na závadu, ale je nutné dbát zvýšeného důrazu na vhodnou kloubní výživu, aby nedošlo k chromosti vlivem příliš zatěžované páteře.

Jak zajistit dostatečný příjem klíčových minerálů?

Základem je kvalitní a vyvážená strava. To však bohužel většinou nestačí. Kloubní výživa pro psy nabízí vyvážené spektrum minerálů a vitamínů. Podáváním tohoto přípravku je možné dosáhnout zvýšené odolnosti proti budoucím problémům. Pokud se v předchozích generacích vyskytovaly obtíže s klouby, není na škodu vybrat silnější přípravky a snažit se zabránit výskytu potíží.