Zimní boj o krásné vlasy

nadměrné vypadávání vlasů

Vlasy jsou odjakživa považovány za korunu krásy. Aby se však opravdu staly zářivou ozdobou, musíme o ně náležitě pečovat. Zvýšenou pozornost si zaslouží hlavně v zimě – chladné počasí, vítr, vlhko a přechody z vytopených místností do mrazu venku jim totiž vůbec nesvědčí. Jsou slabé, zranitelné, rychleji se mastí a ztrácí svůj objem.

Netrapte je

Dílo zkázy na našich kadeřích dokonáme – často nevědomky – my sami. Třeba nešetrným česáním, fénováním, kulmováním nebo žehlením. Škodíme jim ale takétím, že je myjeme horkou vodou, nenosíme pokrývky hlavy nebo zanedbáváme pravidelné návštěvy kadeřnice. Pak se nemůžeme divit, že nás trápí nadměrné vypadávání vlasů, krepatění nebo nepříjemné elektrizování. Naštěstí se dá všechno zachránit.

Hýčkejte je

Používejte kvalitní vlasové přípravky, sáhněte po takových, které obsahují přírodní složky. Nejlepší službu vám prokáže přírodní kosmetika na vlasy, která je šetrná nejen k vaší kštici, ale i k vlasové pokožce. Čím je totiž pokožka čistší a zdravější, tím rychlejší je i růst vlasů. Vybírejte produkty ideálně bez zbytečné chemie, bez parabenů a SLS. Čas od času aplikujte také masky, které poskytnou kadeřím vzpruhu zvenčí, vyhladí jejich povrch, dodají jim potřebnou hydrataci i objem a ochrání je před nejrůznějšími vlivy okolí. Zkusit si můžete vytvořit i zábaly z domácích surovin, na které nedaly dopustit už naše babičky. Skvěle fungují základní ingredience jako vaječný žloutek, rostlinný olej, citronová šťáva nebo obyčejný jogurt.

Hlídejte si jídelníček

Neopomíjejte ani jídelníček – pokud šidíte jídlo, ubližujete nejen svému tělu, ale i vlasům. Konzumujte proto pestrou a vyváženou stravu, dopřejte si hlavně dostatek zinku a železa. Vyhněte se dietám, kvůli kterým do těla nedostanete všechny potřebné živiny, a pokud jste vegetariáni nebo vegani ujistěte se, že vám na talíři nechybí důležité látky. Případný deficit můžete doplnit také pomocí různých tablet – v lékárnách najdete řadu vitamínů na vlasy, které prospějí jak vlasům, tak celému vašemu organismu. Tak, nedovolte zimě, aby zničila vaši krásu!

Sdílet článek