Toužíte po hustých vlasech? Tyto rady dodržujte

vitamíny na vlasy

Vlasy jsou součástí lidské krásy. A je jedno, zda je tomu u žen, nebo je tomu u mužů. Pokud začnou řídnout, je to celkem velký problém. Důvodů může být celá řada. My se společně podíváme na to, jak se dají efektivně řešit.

Vlasy je třeba vyživovat

Stejně jako jakoukoliv jinou část lidského těla, tak i vlasy je samozřejmě nezbytné vyživovat. Jak na to? Pomohou vitamíny na vlasy. Ty je možné čerpat nejenom z běžné stravy, ale také z různých potravinových doplňků. Ty jsou lepší volbou jak s ohledem na jednoduchost dávkování, tak s ohledem na dodržení vhodných dávek. Jaké vitamíny jsou ty nejlepší, pokud pomineme i nezbytnost bílkovin, stejně jako třeba železa? Určitě tato osvědčená trojice:

  • Vitamin A
  • Vitamin B
  • Vitamin H

O vlasy je nutné správně pečovat

Druhá rada je spojena s péčí, kterou by měly pravidelně dostávat. Základem je samozřejmě mytí, a to kvalitními šampony. Některé mají tak inovativní složení, že jsou cestou jak zastavit vypadávání vlasů. Kromě šamponu je vhodné myslet také na další věc, kterou je použití kondicionérů. Dále nelze opomenout péči následnou, která je spojena s různými maskami, nebo vlasovými oleji. Díky tomu je lze opět lépe vyživovat a také podpořit tvorbu ochranné vrstvy, které se pozitivně podepíše na jejich vzhledu.

Ochrana vlasů je základ

To, že vlasy řídnou a tedy vypadávají je spojeno také s nedostatečnou ochranou. Zde už mluvíme o jasné prevenci, která pomůže dané problémy eliminovat. Základem by měla být ochrana proti vysokým teplotám, které mohou vzniknout během fénování, ale například také během žehlení vlasů. Dobrý vliv na ně nemá ani slaná, ani chlorované voda, nebo třeba přímý sluneční svit. Chránit je dobré vlasy i před různými nekvalitními přípravky, které je více poškodí, než že by jim pomohl. I souhrn těchto rad je cestou, jak docílit hustých vlasů.

Sdílet článek