Silné kosti, klouby i nehty

hydrolyzovaný kolagen

Mít pevné nehty, zdravé klouby a silné kosti je přáním každého z nás. S přibývajícím věkem totiž nejen ztrácí naše kůže elasticitu, zároveň trpí naše kloubní soustava a u někoho se může objevit takzvané řídnutí kostí. Zvláště u jedinců, kteří aktivně sportují, eventuálně mají jistá omezení v rámci stravování, se mohou objevit obtíže výrazně dříve než je tomu zvykem.

V ten moment do hry vstupují vhodné doplňky stravy a alternativy stravování podporující zdravý růst a výživu. Jednou z vyhledávaných variant je kolagen. Jedná se v podstatě o protein, který funguje jako pojivo buněk těla, je nezbytný pro regeneraci tkání, hydrataci pokožky a významně se podílí na stavu nehtů, vlasů i kůže. Velkou roli hraje při výživě kostí, kloubů a v neposlední řadě též zubů.

Proč právě kolagen?

Rozhodnete-li se užívat hydrolyzovaný kolagen, výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. Tato podoba kolagenu má stejné vlastnosti jako přírodní kolagen. Zakoupit ho můžete v několika podobách, tou nejčastější a nejlépe využitelnou je forma prášku. Díky němu se snadno rozpouští ve vodě, má lepší vstřebatelnost a biologickou aktivitu. Kolagen v prášku můžete jednoduše přidat do pokrmů, do smoothie či ranního müsli. Někteří si ho dokonce oblíbili jako součást nápojů, eventuálně v čisté vodě.

Různé příchutě pro náročné zákazníky

Funkcí kolagenu je několik. Jakmile jej zkonzumujete, začne se rozkládat na jednotlivé aminokyseliny, jež v těle fungují jako výživa a obnova buněk. Dopřejte si i vy zdravé kosti, klouby, zuby, nehty a celkově zdravě vyhlížející pokožku!

Kromě čisté podoby, která je zpravidla vyrobena z hovězího či rybího kolagenu, se nemusíte omezovat ani příchutěmi. Někdo sáhne po čisté, neochucené a bez vůně variantě, pro jiné zákazníky se nabízí kolagen s chutí i vůní po čokoládě, vanilce či osvědčená kombinace kolagenu a kyseliny hyaluronové.

Sdílet článek