Příroda pro krásný úsměv!

Příroda je ta nejlepší léčitelka. I když chemie hrála a stále hraje v poslední době velkou roli, spousta lidí si uvědomuje, že to není nejlepší cesta, jak podpořit své zdraví, a stále častěji se obrací zpět na cestu přírodní medicíny. A není divu – bylinky jsou stejně silné jako jejich chemické alternativy a navíc váš ušetří nežádoucích a nepříjemných vedlejších účinků. Snadno si poradí s alergiemi, nachlazením a běžnými onemocněními. Podpoří imunitu a uleví od bolesti zad, kloubů i vnitřních orgánů. Bylinky nejsou jen skvělým lékem, ale také se hodí jako prevence. Pravidelné užívání této zelené medicíny odstraní z těla škodliviny, detoxikují ho a pomohou s přirozenou obranyschopností organismu. Používat je můžete ve formě čaje, obkladů, tinktur, odvarů či nálevů.

Zapomeňte na chemii

Bylinky patří už staletí k pomůckám, kterými si lidé ulehčovali život. A netýká se jen o čaje při nachlazení či chřipce, ale také péče o dásně a zuby. I když nedokáží vyléčit zubní kaz, výrazně vám mohou ulevit od bolesti, při zánětech dásní i paradontóze. Poradí si také s afty a jinými drobnými neduhy v ústní dutině. Jaké bylinky rozhodně stojí za to vyzkoušet?

Pokud vás trápí záněty a s nimi spojené bolesti, vyplatí se investovat do bylinné zubní pasty i ústní vody s obsahem šalvěje lékařské, máty peprné, řepíku, heřmánku, nátržníku či fenyklu.Tyto bylinky mají silné antibakteriální, dezinfekční a tišící účinky. Využijete je také jako prevenci proti paradentóze. Jako rychlou nechemickou pomoc od bolestí zubů vyzkoušejte heřmánek, meduňku či osvědčený hřebíček, který je díky svým silným anestetickým účinkům přeborníkem na tišení bolesti.

Vsaďte proto na kvalitní přírodní kosmetiku a dopřejte si to nejlepší, co příroda nabízí.

Prevence především

Nezapomínejte také, že bylinky nejsou všemocné a nestačí je použít pouze v případě potíží. O zuby i dásně je potřeba se náležitě starat. To se týká především pravidelného čištění zubů, minimálně dvakrát denně, a péče o mezizubní prostory pomocí mezizubního kartáčku či dentální nitě. Zubní kartáček také nesmí být příliš měkký ani příliš tvrdý, aby nepoškrábal sklovinu. Důležité jsou i pravidelné návštěvy zubaře, a to i v případě, že nepociťujete žádné potíže. Až zub začne bolet, bývá už většinou pozdě a vrtání se nevyhnete. Dbejte proto na prevenci, ušetříte si tak mnoho času, nepříjemné bolesti a v neposlední řadě také finance, protože zubařské zákroky rozhodně nejsou levnou záležitostí.