Počet alergií stále stoupá

alergen

V posledních letech lze zaznamenat zvýšený počet alergií. Velké množství různých látek vyvolávají přecitlivělé reakce. Stále slzíte, i když k tomu nemáte důvod? Dlouho bojujete s vodnatou rýmou? Objevila se vám na kůži kopřivka? V těchto a dalších případech se rozhodně vyplatí zajít k odbornému lékaři.

Co vás čeká při alergologickém vyšetření

Myslíte si, že máte nějakou alergii? Nebojte se zajít za specialistou, který vám pomůže odstranit nepříjemné projevy. Například chronická kopřivka patří mezi léčitelná onemocnění. Především je dobré se vyhýbat spouštěčům. Během léčby pomocí antihistaminik se zmírní příznaky, vylepší se stav a předejde se komplikacím. Alergologické vyšetření se provede na základě popsaných zdravotních potíží. Nejprve se vás zeptají na rodinnou anamnézu. Dojde k fyzikálnímu vyšetření, testy odhalí přecitlivělost, vyšetří se plicní funkčnost, jestliže jde o podezření na bronchiální astma. Odebere se krev a dozvíte se diagnostiku svého stavu. Než půjdete do ordinace, vynechte aspoň na týden protialergické léky. V opačném případě se ovlivní výsledky provedených testů.

Spouštěče alergických reakcí

Kolem najdete spoustu alergenů, které jsou příčinou vzniku nejrůznějších forem alergií. Za alergeny lze považovat třeba rostlinné pyly, srst zvířat, léky, potraviny, domácí roztoče, chemikálie, jedy obsažené v hmyzu apod. Chov domácích zvířat a pořizování mazlíčků patří k trendům současnosti. S tím se ovšem pojí i častější alergie. Projevů si všimnete díky přímému, ale i nepřímému kontaktu. Kočičí alergen se nejsnadněji šíří vzduchem a v místnosti vydrží i několik dalších měsíců. Jde o velice rozsáhlou problematiku. Určitě potěší další informace z této oblasti ze stránek http://www.analergin.cz/alergologicke-vysetreni/, kde se dozvíte podrobněji vše, co se týká vašich problémů.

Sdílet článek