Léčba kloubů kmenovými buňkami

léčba artrózy kmenovými buňkami

Artróza není nic příjemného, proto se neustále hledají nové způsoby, jak se s tímto nepříjemným onemocněním vypořádat. Při artróze ubývá počet buněk či se snižuje jejich přirozená regenerační aktivita. 

Důležitý je včasný boj proti artróze

Pokud vás dostihne artróza, počítejte s degenerovanými a různě pokřivenými klouby. Bohužel se nevyhnete ani bolestem během vykonávání běžných činností v domácnosti. I umývání nádobí se stane problémem, když onemocnění zasáhne prsty na ruce. Chronická degenerace kloubů zasáhne chrupavku u kloubů a s postupujícím časem se zcela zničí. Artróza kloubů nepatří k potížím jen u starších osob, ale postihuje lidi různého věku. Objevuje se kvůli ubývání bílkoviny s názvem HMGB 2 proteinu, tedy velmi důležité pro délku přežívání buněk. Nachází se v povrchové vrstvě chrupavky. K prvním projevům degenerace dochází mezi třicátým až pětatřicátým rokem. Léčba kloubů je dost komplikovaná, proto se zahájením léčby nijak neotálejte. Čím dříve, tím lépe. Postup léčení se navrhne vždy individuálně, ale rozsáhlé poškození vyřeší jen operace. 

Léčba artrózy pomocí kmenových buněk

Často se užívají léky na podporu chrupavky a ke zmírnění bolestí. Rovněž je dobré snížit hmotnost těla, provádět speciální druhy cvičení a obecně se více hýbat. Skvělé výsledky zaznamenává léčba artrózy kmenovými buňkami, kdy se pacienti podrobují aplikaci vlastních buněk SVF, které obsahují hodně mezenchymálních kmenových buněk. Kmenové buňky umí ovlivnit degeneraci kloubů tak, že na postižených místech se aplikuje koncentrát buněk SVF, což jsou nediferencované buňky, které se mohou měnit na specializované u všech zárodečných vrstev organismu, pochopitelně za určitých podmínek. Kmenové buňky artróza se získávají od pacientů odsáváním stříkačkou a jehlou, zdrojem je koncentrát tukové tkáně.