Jak pečovat o pleť s akné?

Aknózní pleť

Drobné pupínky, které se objevují v tu nejméně vhodnou chvíli, a nepěkný vzhled pleti nás netrápí jen v dospívání. S akné má problémy i mnoho dospělých žen. Jak se o takovou pleť starat?

Pozor na jizvy

Každý chce mít pleť hezkou na pohled a samozřejmě zdravou. U akné je nutné mít dostatek trpělivosti a své pleti pomoci vhodnou péčí. Pupínky většinou chceme odstranit, je ale potřeba být opatrný, abychom si nezpůsobili jizvy poškozením horní vrstvy kůže. Používáme přípravky určené pro problematickou a aknózní pleť. Správná péče o pleť pomůže i v prevenci vzniku akné, kromě kosmetických přípravků mají na stav pleti vliv i životní styl a pitný režim. Ke správnému fungování i regeneraci potřebuje naše pokožka, tak jako ostatní orgány v těle, dostatek hydratace. Ty zajistí kvalitní krémy zvenku a pravidelný pitný režim zevnitř.

I v dospělosti

Během dospívání se s akné setká téměř každý, u někoho je mírnější, u jiného mnohem výraznější. Za jeho vznikem stojí nejen chybná péče o pleť a špatná životospráva, ale také hormony. Ty jsou odpovědné za vývoj mazových žláz, zvýšená tvorba mazu se pak na naší pleti projeví typickými pupínky. Ke stimulaci mazových žláz dochází při vyšší produkci mužských hormonů, což je právě v období dospívání, ale také u žen v různých fázích cyklu, v těhotenství a menopauze. Aknózní pleť tak není vázaná na věk, problémy s ní lze mít v dospívání i v dospělosti. Kožní buňky svou schopnost udržet vodu postupně ztrácí, čímž dochází ke ztenčení pokožky a snížení pružnosti, je tak náchylnější k poškození. U zralých žen pak tyto změny provází nejen akné, ale i podráždění a citlivá pleť. Výběr vhodných kosmetických přípravků může výrazně pomoci zlepšit stav pleti i její vzhled.

V boji s problémy pleti se zaměřte také na zdravý životní styl, dostatek spánku a omezení stresu. To vše má na naši pleť vliv.

Sdílet článek