Jak fungují antigenní testy a podle čeho vybrat ty nejlepší?

antigenní testy

V dnešní době jsou stále potřeba praktické pomůcky pro ochranu před šířením koronaviru. Jde hlavně o kvalitní respirátory a antigenní testy, s jejichž pomocí můžete za pár minut zjistit, zda máte koronavirus. A protože jde mnohdy téměř o věci denní potřeby, vyplatí se vědět, jak výhodně a kvalitně nakoupit. S tím vám pomohou rady v následujícím článku, kde se mimo jiné dozvíte i to, jak vlastně takový antigenní test funguje.

Jak funguje antigenní test

Rychlé antigenní testy fungují tak, že v odebraném vzorku dokážou detekovat virové bílkoviny. Největší spolehlivosti dosahují ve chvíli, kdy je infekce na svém vrcholu. To zároveň znamená i to, že pokud je výsledek antigenního testu pozitivní, je daná osoba silně infekční pro okolí a může šířit nákazu. Z toho důvodu je důležité nebrat pozitivní výsledek na lehkou váhu, ale striktně dodržovat bezpečností opatření a izolaci či karanténu.

Konkrétní postup antigenního testu se liší podle typu. Vždy si tak důkladně přečtěte návod, ať vše provedete co nejlépe. Jedině správně provedený test totiž může slíbit deklarovanou úroveň přesnosti výsledku. Vzorek se odebírá buď ze slin, nebo výtěrem z nosu. Při odběru se snažte být důkladní, ať zvýšíte šanci na případné zachycení viru, který chcete pomocí testu odhalit.

Vybírejte antigenní testy s certifikátem

Spolehlivost a přesnost antigenních testů záleží také na tom, jestli si zvolíte kvalitní produkt. Víceméně sázkou na jistotu jsou kvalitní testy s příslušnými certifikáty. Ty deklarují úroveň přesnosti výsledku, která by se měla pohybovat alespoň kolem 90 až 95 %. Takové spolehlivé testy naštěstí není problém sehnat a když budete vědět, kde máte nakupovat, můžete je pořídit za výhodnou cenu. Podobně je dobré postupovat také při nákupu respirátorů. V pestré nabídce máte možnost zakoupit české výrobky, které splňují všechny klíčové parametry, a mohou tak poskytnout potřebnou ochranu i pohodlí při běžném nošení.

Nákup většího balení je výhodnější

Základním předpokladem dobrého nákupu antigenních testů je nejenom výběr kvalitního produktu, ale také orientace podle ceny. V nabídce některých obchodů totiž můžete najít zbytečně drahé testy. Zároveň je vždy lepší koupit větší balení, které obsahuje několik kusů. V takovém případě je totiž cena za jeden kousek výhodnější. Větší počet testů navíc bez problémů využijete, protože v dnešní době je samotestování stále důležitým způsobem, jak chránit své okolí. Ani vakcína totiž neznamená, že jste stoprocentně chráněni před nákazou.

Nezapomeňte na další nezbytnosti

Antigenní testy i další pomůcky proti koronaviru můžete jednoduše zakoupit přes internet. Když budete u objednávání, vyplatí se přihodit do virtuálního košíku kvalitní respirátory FFP2, dezinfekci a případně i nejrůznější vitamínové doplňky stravy pro podporu imunitního systému. Objednávka většinou dorazí za pár dnů a máte to bez starostí s chozením po kamenných obchodech, kde je porovnání cen o něco složitější a pracnější.

Specializované internetové obchody

Ochranné pomůcky a antigenní testy je nejlepší zakoupit na specializovaných internetových obchodech. Typicky se jedná o lékárny a e-shopy s podobným sortimentem. Právě zde najdete výrobky nejvyšší kvality s potřebnými certifikáty a jistotou přesnosti výsledku. Navíc ve většině případů i za příznivé ceny, díky kterým tolik neutrpí váš rodinný rozpočet. Na ochranu proti koronaviru je totiž mnohdy nutné vyložit nemalé prostředky. Chytrými nákupy však můžete tyto náklady stlačit na naprosté minimum bez toho, aby utrpěla kvalita výrobků, jaké si chcete pořídit.