Implantologie vám navrátí úsměv

Kvalita a zdraví zubů jsou bohužel z velké části dány geneticky. Proto se někomu zuby nekazí, i když si je příliš nečistí, a další s nimi má problémy, přestože se o ně pečlivě stará. Moderní přístupy však dokáží zajistit americký úsměv všem.

O zuby je třeba starat se odmala. Máte-li křivé zuby, je vhodné nechat si nasadit rovnátka. Věřte tomu, nebo ne, ale rovné zuby se méně kazí a lépe plní svou funkci. S křivými zuby souvisí i extrakce zubů moudrosti. K trhání osmiček se častokrát přistupuje preventivně, aby nevyrostly a zuby zase nezkřivily. Zubní chirurgie dnes dokáže mnoho. Poradí si i s bezzubou čelistí.

Implantát aneb náhrada chybějících zubů

Dožíváme se čím dál vyššího věku, ale naše zuby na to nejsou připravené. Je docela běžné, že o zuby přijdete už kolem 50. roku věku, tedy zhruba v půlce života. Co s tím? Necháte si vytvořit zubní implantátZubní implantolog vám během asi 30minutového zákroku zavede nový zub do čelistní kosti, který se vhojí asi za 6 týdnů až 3 měsíce. Tímto způsobem se dá nahradit jeden chybějící zub, ale jde o vhodnou strategii také pro ošetření bezzubé čelisti.

Implantologie je dnes rozvinutý obor, který umí v podstatě zázraky. Implantolog v podstatě zavede implantát (fixturu) do čelistní kosti a následně na něj nasadí suprakonstrukci (naddásňovou část zubu). Existují různé biokompatibilní materiály, z nichž se implantáty vyrábí, a riziko odmítnutí tělem je opravdu mizivé.

Vydejte se za odborníky

Implantologie je specializovaný obor, kterému se rozhodně nevěnuje úplně každý zubař. Najděte si odborníky, které má například stomatochirurgie Ostrava. Zde používají nejmodernější techniky a metody, dbají nejen na estetiku, ale i preciznost a bezbolestnost. Zubní implantáty Ostrava jsou určitě dobrou volbou, i kdybyste museli přijet ze vzdálenějšího místa.