DIY Kokosový krém + 9 tipů pro perfektní oholení

shaving-moisturizer

Teplé dny jsou spojeny s nošením sukní a šatů. Po zimě, kdy naše pokožka vyžadovala trochu lepší péči kvůli vysušování a kdy jsme používali kromě hydratačního krému taképeeling, můžeme bez obav vystavit naše nožky na odiv.

Hladké oholení a nepoškozená pokožka ovšem vyžadují soustředění a také kvalitní holící přípravky i způsoby, abychom místo hladkých nožiček neměly spíše stroupky.

Slyšely jste už někdy o tom, jaké zázraky umí kokosový olej? Zřejmě tedy pro vás nebude žádným překvapením, že právě on bude hlavní ingrediencí v kokosovém holícím krému, který si můžete připravit doma.

Kokosový krém na holení

Ingredience:

 • ¼ šálku aloe vera gelu (lze nahradit kondicionérem na vlasy)
 • ¼ šálku kokosového oleje
 • 4 – 6 kapek esenciálního olejíčku (doporučujeme ty s antibakteriálním nebo chladícím účinkem – peppermint, levandule, tea tree)

Aloe vera změkčí chloupky, zatímco kokosový olej zhydratuje pokožku a zároveň ji následně ochrání před podrážděním, navíc působí jako antioxidant.

nebo

 • ¾ šálku bambuckého másla
 • ¾ šálku kokosového oleje
 • ¼ šálku dětského olejíčku

Bambucké máslo obsahuje kolagen, který chrání pokožku před stárnutím. Kokosový olej poskytuje pokožce intenzivní hydrataci a chrání před podrážděním, navíc působí jako antioxidant. Dětský olej zajišťuje kromě hydratace také příjemnou vůni (a kromě toho je to také skvělý odličovací prostředek).

Postup:
Ve vodní lázni si rozpustíme kokosový olej (a případně i máslo) a smícháme s ostatními ingrediencemi. Můžeme také použít mixér. Jakmile se všechny přísady propojí, můžeme krém uložit o připravené nádoby.
Aplikujeme v tenké vrstvě na pokožku a necháme pár minut působit, poté můžeme přistoupit k holení tak, jak jsme zvyklé.

Homemade-Shaving-Cream-2

9 tipů pro perfektní oholení

 1. Používejte správné holící strojky: Kvalitní holící strojek je pro péči o pokožku zásadní. Zahoďte ten starý a použijte ten, který má více ostrých břitů a který není již dávno tupý a používaný několik měsíců.
 2. Před holením napařte pokožku ve sprše nebo horké vaně: Otevřené póry znamenají daleko snazší holení.
 3. Peeling před: Před oholením chloupků byste měla věnovat pár minut také odstranění staré kůže a šupinek, které by mohly vést k zarůstání chloupků. Doporučujeme domácí peeling bez chemie.
 4. Použijte hydratační krém na holení: Pokud jste si s námi nevyrobila krém na holení z kokosového oleje, určitě věnujte výběru v obchodě dostatečnou péči.
 5. Proti růstu: Máte nový holící strojek, že? Předpokládejme, že jste také věnovala péči peelingu i napařování, nyní můžete začít s holením – proti růstu chloupků. V případě, že musíte holit jedno místo několikrát, znamená to, že je třeba vyměnit strojek či břity.
 6. Opláchnutí a osušení: Opláchněte pokožku studenou vodou a osušte měkkým ručníkem. Nemněte, jinak si způsobíte podráždění pokožky.
 7. Hydratace: Po holení je kůže vysušená, i když jste použila ten nejlepší holící krém na světě. Nebojte se použít hydratační krém nebo čistý kokosový olej.
 8. Zarudlá kůže: Pokud se objevily na kůži rudé skvrnky, použijte aloe vera, která pokožku ihned zklidní.
 9. Peeling mezi: Peeling provádějte mezi pravidelným holením, chloupky neporostou tak rychle.

Zdroj(e) informací a obrázků: handimania, gaiahealthblog, smartschoolhouse, homemademommy, chatelaine, mypinkysecret

Sdílet článek