Co dělat, když selže antikoncepce?

nouzová antikoncepce

Milostné vzplanutí mezi lidmi často končí pohlavním stykem. Ten je přirozenou součástí každého vztahu dvou lidí, ovšem někdy se může stát, že chuť užívat si postelových hrátek končí bez ochrany. A protože přerušovaný pohlavní styk není vůbec zárukou ochrany před početím, zajistěte si antikoncepci zavčas. Pánové by měli mít u sebe vždy prezervativ, ženy by měly uvažovat o dalších metodách antikoncepce. Může se však stát, že klasická antikoncepce selže. V tomto případě ještě není nic ztraceno, pomůže vám nouzová antikoncepce.

Pohotovostní antikoncepce

Pohotovostní tableta je unikátní v tom, že ji lze užít až 72 hodin po nechráněném pohlavním styku. Přirozeně platí, že čím dříve si ji žena vezme, tím je účinnější. Je vhodná rovněž v momentě, kdy selže antikoncepce, tedy kondom. Věděli jste, že až polovina těhotenství je neplánovaných? Zvláště mladí lidé si často neuvědomují, jaké následky mohou přijít a jak je to vlastně jednoduché. Tableta proti nechtěnému těhotenství je ale určena ženám v každém věku, pokud nechtějí otěhotnět. Jednou z možností, která pomůže v případě takového nehody, je tableta Afternor obsahující účinnou látku Levonorgestrel. Ta se podílí na oddálení uvolnění vajíčka z vejcovodu a stejně tak zabraňuje spermiím uvolněné vajíčko oplodnit.

Zabraňte zbytečným potratům

Nehoda v posteli s prasklým kondomem se může stát opravdu každému. Nemusíte si zoufat, existuje řešení, s nímž můžete předejít zbytečnému stresu spojeným se zpožděnou mestruací nebo nutnosti potratu. Pohotovostní antikoncepce Afternor rozhodně nefunguje jako potratová pilulka, stejně tak není účinná ve chvíli, kdy je žena již těhotná. Vždy je nutné dodržet dobu do tří dnů od nechráněného pohlavního styku a užívat tabletu pouze v nouzových případech. Tabletu po oceníte ve chvíli, kdy ostatní možnosti antikoncepce selžou.

Sdílet článek