Augmentace prsu a 4 zásadní rozhodnutí, která jsou potřeba udělat předem

augmentace prsu

Rozhodnout se pro augmentaci prsu není otázka chvilky, ale zdlouhavého zkoumání všech aspektů zákroku. Pokud tedy uvažujete o vylepšení svého dekoltu, čeká vás řada důležitých rozhodnutí.Krása totiž není zadarmo a vyžaduje adekvátní časovou investici.

Augmentace prsu by měla mít svůj důvod

 První a nejdůležitější otázka je proč. Ženy obvykle uvádějí 3 základní důvody, kvůli kterým se rozhodly pro plastiku prsou:

  • potřeba zvednout si sebevědomí
  • vysněný tvar či velikost
  • řešení následků po mateřství či extrémní tělesné změně

Ať už je účel jakýkoliv, vždy by mělo být rozhodnutí výhradně na ženě samotné.

Nespěchejte na sebe

 Zda jsou nová prsa tím správným krokem ve vašem životě se dá ověřit časem. Spontánní akce tady není na místě a od první myšlenky k úvodní konzultaci může uběhnout klidně několik měsíců nebo i rok. Pokud touha či potřeba přetrvá, jste připravena na změnu.

V zimě nebo v létě?

Otázka správného načasování není úplně jednoznačná a ovlivňuje jí mnoho faktorů obecných i individuálních.Z lékařského hlediska však není pádný důvod proč vylučovat některá období v roce.Nevhodnost letních měsíců je víceméně mýtus, který vznikl s ohledem na prázdninové aktivity. Přece jenom rekonvalescence trvá 6-8 týdnů a mohou to být zrovna ty nejteplejší dny v roce.Pokud ale budete dodržovat všechny pokyny svého lékaře, můžete se za nepříliš dlouhou dobu po zákroku slunit na suchu i plavat ve vodě.
Faktem ale je, že prožít léto s obavou o své stehy chce málokdo a tak i kliniky mívají méně klientů. Často pak najdeme atraktivní nabídky prázdninových akcí, kdy výsledný cenový rozdíl může být opravdu přesvědčivý. Zima je samozřejmě ideálním obdobím v mnoha ohledech, ale počítejte s větší obsazeností a vyšší cenou.

Ideální klinika s tím pravým doktorem

Výběr kliniky je z celého procesu zřejmě nejvíc časově náročný i proto, že nabídka na trhu je velmi bohatá.
Při hledání jsou důležité 3 základní aspekty:

  • odbornost – existují kliniky specializující se výhradně na augmentaci prsu a můžou se tak většinou chlubit nejmodernějším vybavením i novými technikami
  • cena – může se velice lišit hlavně v doplňkových položkách jako jsou konzultace, hospitalizace nebo anestezie
  • prostředí – už při první návštěvě internetových stránek na vás klinika udělá dobrý nebo špatný dojem. Pokud se nakonec necítíte příjemně v jejím reálném prostředí, neváhejte jít o dům dál

Důležité je také rozumět si se svým lékařem. Ten pravý chirurgse dá nalézt i na internetu podle referencí.Naprosto zásadní je ovšem důvěra, kterou by ve vás měl bez pochyby vzbuzovat.

Která prsa budou má?

Pokud máte zodpovězené otázky proč, kdy a kde, je na řadě konzultace a s ní spojený výběr tvaru, velikosti a značky implantátů.
Některé specializované kliniky nabízejí 3D vizualizaci nebo zkušební podprsenky pro lepší představu o výsledku.

Vybírat si budete z těchto tvarů:

  • kulaté – stálý pevný tvar za každých okolností
  • anatomické – působí velice autenticky, jelikož napodobují přirozenou anatomii ženského ňadra
  • ergonomické – novinka na trhu, která se umí přizpůsobit vašemu pohybu a nepopírá gravitaci

Je důležité, aby se výsledek líbil hlavně vám, ovšem odborný úhel pohledu při výběru, a ideálně vizualizace konečného efektu, by měla pomoct vyvarovat se zbytečných chyb.Augmentace prsu je v životě ženy důležitý krok a příprava na něj by se v žádném ohledu neměla podceňovat. Jen tak si zajistíte výsledek podle vašich představ a bez zbytečných komplikací.

Je pro vás vzhled vašeho dekoltu důležitý? Důvody, proč byste chtěla podstoupit plastiku prsou nám pište do komentářů. Těšíme se i na vaše zkušenosti, tipy a názory.