10 pomocníků pro krásnou pokožku

Některé z nich už naší rubriky Zdraví a krása znáte, některé pro vás budou nové. Věříme, že většinu jste už měli možnost vyzkoušet, a tak budeme rádi za vaše komentáře a zkušenosti, které by pomohly ostatním, kteří se té přírodní péče tak trochu bojí.

Jablečný ocet

O jablečném octu jste se mohli dočíst spoustu informací zde. Čistý a nefiltrovaný jablečný ocet (nejlépe vlastnoručně vyrobený) se bude hodit v létě na skvrny od slunce a pigmentaci kůže. Stačí nechat zředit s horkou vodou a následně potírat pokožku pomocí vatového tamponu.

Avokádo

Avokádo patří v poslední době mezi oblíbené ovoce, které je velmi výživné, obsahuje vitamin E, železo, draslík a niacin (vitamin B3) a je k dispozici po celý rok. O čem jste možná ještě neslyšeli, je možnost využít měkkou dužinu jako výživnou masku na obličej, která vyhladí jemné vrásky. Stačí nechat působit 10 až 15 minut.

avocado-71567_1280

Růžová voda

Růžová voda se hodí pro každý typ pleti, ale nejlépe pro suchou pokožku. Návod na tonikum najdete v našem článku zde. Doporučuje se aplikovat až dvakrát denně.

Solný zábal

Malé množství mořské soli, kterou vmasírujeme do vlasové pokožky, může vlasy zbavit mastnoty a také dopomoct k přirozenému objemu.

Mléko

Masírováním pokožky s trochou mléka odstraníme odumřelé buňky a uděláme prostor novým. Pravidelné odstraňování odumřelých kožních buněk prospívá každému, a to bez ohledu na věk nebo pohlaví.

drip-175551_1280

Kokosový olej

O kokosovém oleji toho bylo řečeno již mnoho a spoustu jste se toho mohli dočíst tak zde. Kromě toho, že funguje jako skvělý holící krém, můžete ho beze strachu použít také jako levný odličovací prostředek. Pokud nesnesete mastné odličování. namočte vatový tampon nejprve do vody a poté do kokosového oleje.

Šampaňské

Pokud byste přeci jen odolali a šampaňské chtěli využít netradičním způsobem, dejte skleničku také vašim vlasům. Od kořínků po konečky budou zářit jako z reklamy.

Med

Med je přírodní kosmetický prostředek, který je účinný na pokožku postihnout celulitidou. Na postižená místa naneste 2 lžíce medu pomocí masáže trvající asi 5 až 10 minut. Čím důkladnější a poctivější masáž, tím lepší účinek.

honey-823614_1280

Epsomská sůl

Epsomská sůl neboli síran hořečnatý je významnou součástí mořské vody i některých minerálních vod. Přidejte šálek soli do koupele pro uvolnění svalstva, zjemnění pokožky a detoxikaci těla.

Aloe Vera

Stará a známá čerstvá aloe vera a její gel umí zklidnit i pokožku, která byla poškozena sluncem nebo která má sklon k akné, oparům, ekzémům či plísním. Má silné protizánětlivé a antibakteriální účinky.

aloe-vera-262718_1280

Zdroj(e) informací a obrázků: hellonatural, ucinky-aloe-vera, fitnesshoster