Seriálové lahůdky tohoto roku (Přehled TOP seriálů 2015)

td

Rok dva tisíce patnáct přináší na české obrazovky nové seriály, případně pokračování těch, které tolik milujeme. Na co si přes den rozhodně udělat čas? Jaké seriálové lahůdky přináší tento rok tuzemským divákům?

Vražedná práva. Annalise je úspěšnou trestní obhájkyní, jež je zároveň přednášející na univerzitě. Je právničkou tělem i duší, pro osvobození svých klientů udělá cokoli… úplně cokoli. Vše má však jeden háček – všichni její klienti jsou těžcí zločinci (žháři, zloději, vrazi). Zdálo by se, že je úspěšnou a navíc přitažlivou ženou, ovšem díky jejímu románku s policejním detektivem vyplouvá najevo její velké tajemství.

Tajnosti a lži. Pořád tvrdím, že sport je nebezpečná záležitost. Obzvlášť naleznete-li při ranním běhání mrtvolu chlapce a detektivové vás okamžitě podezřívají z vraždy. Benu Garnerovi se jeho každodenní jogging nevyplatil a hrozí, že přijde úplně o všechno. Má jedinou možnost – najít skutečného vraha. V hlavních rolích Ryan Phillippe a Juliette Lewis.

Californication. Poslední řada úspěšného amerického seriálu o svérázném romanopisci nabízí rozuzlení celého příběhu. Hank Moody býval kdysi velmi úspěšný spisovatel, měl skvělou múzu a s ní dceru. A také talent dostávat se do nepříjemných (avšak komických) situací. Bohužel pro české diváky, poslední řadu zkazil nový dabing. Úchvatný Petr Rychlý byl nahrazen Liborem Boučkem, jenž svým se dětským hláskem opravdu nepůsobí jako padesátiletý bohém.

Strážce pořádku. Raylan Givens je typickým hrdinou – nemluví, koná! Dříve byl poměrně úspěšný federální šerif, který stíhal uprchlíky po státech. Jednoho dne však postřelil v Miami uprchlíka a byl převelen do svého rodného města v Kentucky, kde platí trochu jiná pravidla. Bohužel byla oznámena poslední šestá řada seriálu.

Temný případ. I když český překlad není zcela doslovný (True detective), je poměrně výstižný. Seriál je skutečně temný, vypráví o životech dvou policistů ve státě Louisiana, kteří se snaží chytit sériového vraha. V druhé sérii se navíc objeví i oblíbená herečka Rachel McAdams.

Sdílet článek