5 důvodů, proč jsou všichni posedlí seriálem American Horror Story

Sedmého října začala pátá série, a tak se sociální sítě pomalu ale jistě začínají plnit fotkami nestvůr, Jessicy Lange, Evana Peterse a Lady Gaga, která se v nové sérii rovněž objeví. Že jste si nevšimli? Tak to ale určitě znáte aspoň hesla „All monsters are human“ (všechny příšery jsou lidé) nebo „Normal people scare me“ (normální lidé mě děsí). Ta pochází z první série American Horror Story.

Jak napovídá název, jedná se o hororový seriál. Tedy aspoň trochu, protože klepat strachy se u něj nebudete. To by se na něj nedívaly tisíce náctiletých slečen. Ano, oblíbený je především u mladší generace, nebo aspoň ta to dává silně najevo. Co se jim tedy na AHS tolik líbí?

AHS

1. Vlastně to není úplný horor

Asi nejděsivější na celém seriálu jsou úvodní titulky. Tam jsou vidět opravdu hrůzostrašné věci. V každé sérii je to sice něco jiného, ale například tam chodí osoby v černých kápích, jsou tam dětská tělíčka rozřezaná v lahvích apod. Samotné epizody jsou spíš šokující, ale rozhodně ne děsivé.

2. Poukazuje na to, že i ženy s nedostatky mohou být silné

Dalo by se říci, že je to tak trochu feministický seriál. Každá série má své výrazné ženské postavy, které rozhodně nepředstavují ideály ženské krásy ani správného chování (například mají dřevěnou nohu či jsou slepé). Zato bojují proti mužům, kteří se je snaží sesadit proto, že jsou ženy.

3. Každá série je o něčem jiném

Nelíbí se vám jedna? Další bude lepší. Ve všech sériích je většina herců stejných, jen někteří se mění. Do letošní série s názvem Hotel přijde například Lady Gaga. Věrní fanoušci, kteří sledují pozorně, mají navíc možnost na konci série trochu poznat, o čem bude série následující. Třeba ve druhé sérii se v písni zpívalo o kouzlení a série následující byla o čarodějkách.

ahs-1415119652

4. Evan Peters a Tessa Farminga jsou jako Romeo a Julie

Ano, Romeo sice nebyl masový vrah a Julie si nesešívala z částí lidských těl ideálního partnera, ale tenhle pár vnesl do seriálu trochu romantiky. Evan Peters si navíc získal srdce mnoha dívek (ano, i v první sérii jako masový vrah).

5. Některé postavy jsou založeny na skutečných lidech

Delphine a Marie Laveau ze třetí série Coven skutečně žily a opravdu byly buď psychopatky nebo voodoo čarodějky (pravděpodobnější jsou psychopatky). Sadistický lékař Dr. Arden ze druhé série taky za druhé světové války existoval.

BONUS: Jessica Lange

K tomu není co dodat. Tahle herečka je jednoduše skvělá. V každé sérii má jednu z hlavních rolí, většinou stojí na straně zla, ale role zlých a vypočítavých žen jí skutečně sednou.

ahs-jl

Poslední série s názvem Freak show (přehlídka zrůd) byla opravdu povedená. V Česku ji letos vysílala Prima Cool, a tak očekáváme, že i nové řady Hotel se v ČR oficiálně dočkáme až příští rok. Nicméně vsaďte se, že věrní fanoušci budou na verzi s titulky koukat už ve středu. Trailer k sérii Hotel je opět lákavý.