Deset věcí horších než vyhazov J. Clarksona – Scribbler.cz

Svět televizních pořadů utrpěl těžkou ránu. Jeden z moderátorů pořadu Top Gear Jeremy Clarkson byl vyhozen po rvačce s producentem této show. Jeremy mel s televizní stanicí BBC neshody již dříve. Zejména proto, že mnohdy urazil jiné národy (kupříkladu Mexičany) i samotné Brity. Přesto patřil k nejoblíbenějším moderátorům současnosti. A krátce po jeho vyhazovu se objevily tisícovky dopisů fanoušků, kteří žádají Jeremyho návrat na obrazovky. Mě při tom všem napadlo, co horšího by se ještě mohlo stát? Co by mělo takový ohlas jako zmiňovaný vyhazov?

Konec internetu. Představte si, že by ze dne na den přestal fungovat internet? Vedle toho by byl zlom v kariéře televizního moderátora jen nepatrný problém. Lidé by běhali po ulicích, házeli po sobě papírové vlaštovky s nápisy like a na zeď by malovali #. Nevěděli by, jaké má být počasí, kdo vyhrál fotbalový zápas… ani co dávají večer v televizi. Třeba by konečně začali číst.

Smrt doktora House. Poslední epizoda seriálu Dr. House se nám snaží podsunout, že cynický lékař zemřel. To ovšem není pravda, svou smrt pouze předstírá, aby nemusel do vězení. Představte si však, že by jeho postava skutečně nepřežila. To by si tvůrci seriálu pořádně odnesli. Vzpomeňte třeba na nepovedený závěr sitcomu Jak jsem poznal vaši matku…

Zákaz vstupu s dětmi. Majitelé restaurací by měli rázem rizikové povolání, kdyby do svých lokálů zakázali vstup matkám s dětmi. Zejména těm, které si daji jednu kávu a podporují své ratolesti v otravovaní života ostatním hostům. To by bylo dopisů a stížností.

Konec nekonečných seriálů. Uvědomte si, kolik sebevražd by přibylo, kdyby televizní stanice přestaly točit nekončící seriály? Všechny znuděné maminy na mateřské a důchodkyně by se oběsily na telefonní šnůře.

Krach McDonalds. Nejhorší z nejhorších scénářů, pád této společnosti. Je jedno, kolik moderátorů přijde o práci, ale Češi se bez hovězích hamburgerů a zmrzliny neobejdou. A to neplatí jen pro tuto firmu, nýbrž pro všechny jí podobné. Co je přeci nezdravé, je vždy dobré…

Povinná maturita z matematiky. Tento bod beru opravdu vcelku vážně, protože jsem odjakživa humanitně a umělecky smýšlející osoba. Jistě, na základní škole jsem matematiku ovládal bez problému, ale gymnázium mě naučilo se tabulkám vyhnout. Pro středoškoláky by to bylo velká katastrofa.

Odpověď na otázku: Co bylo dřív? Takže jak to bylo… slepice, nebo vejce? Tuto otázku jsem jako dítě nenáviděl. Mnohdy jsem nad odpovědí dlouze přemýšlel a nemohl kvůli tomu spát. Takže kdyby nějaký vědec publikoval svou práci na toto téma, reakce by byly divoké.

Nedostatek čokolády pro lidstvo. Lahodná pochoutka, kterou jsme si do Evropy přivezli díky objevným plavbám, nám natolik přirostla k srdci a k žaludkům, že jeji nedostatek by mohl způsobit válku. A kvůli čokoládě bych možná i popadl zbraň.

Nedostatek alkoholu pro lidstvo. Dosti to souvisí s předchozím bodem. Kdyby lidstvo přišlo o alkohol, mladí lidé by se hůř seznamovali, klesla by porodnost a přibylo nepokojů. A to je rozhodně horší než neúspěch jednoho sarkastického Brita.

Video, jak tančím. To nejlepší na závěr. Jestli by něco předčilo množství komentářů na sociálních sítích, potom video spisovatele a redaktora, jenž tančí jako já. Protože ze všech amatérských tanečníků, co znám, jsem ten nejhorší. Svědčí o tom fakt, že nezvládnu blues a prakticky ani mazurku.