DIY Podložka pod horké nádobí

DIY-Stone-and-Cork-Trivet-2-of-2

Pod horké nádobí dnes můžete bezpečně vložit nejrůznější materiály a také podoby podložek. Existují tradiční korkové, silikonové i skleněné či kovové.

Pojďme si ukázat, jak si takovou obyčejnou podložku pod horké nádobí vylepšit a vydesignovat podle našich představ a přece za použití přírodních materiálů.

V tomto návodu využijete konečně kamínky, které jste si posbírali u moře nebo koupili v obchodě s dekoracemi, ale doteď jste nevěděli, jak s nimi naložit.

Budeme potřebovat:

  • korková podložka
  • kamínky, nejlépe oblé o podobné velikosti
  • lepidlo nebo tavná pistole

Postup:

Je to velmi snadné. Kamínky, na které jsme nanesli lepidlo nebo tavnou hmotu z pistole, skládáme od středu směrem ke stranám připraveného podkladu, dokud nezaplníme celou jeho plochu.

DIY-Stone-and-Cork-Trivet-1-of-2

Lepidlo necháme dostatečně zaschnout, nejlépe několik hodin, aby byly kamínky pevně připevněny k podložce a neodpadávaly při manipulaci.

DIY-Stone-and-Cork-Trivet-3-of-11_700

Nyní už můžeme podložku bez problému používat, jak se nám zlíbí. Hodí se pod horký hrnec i konvici s čerstvým odpoledním čajem.

DIY-Stone-and-Cork-Trivet-8-of-11_700

Snadné, že?

Tip: Podobným způsobem (skládáním kamínků na plochu) lze také vyrobit například tác nebo podložku pod vlhkou obuv do předsíně. Ale o tom zas někdy příště.

Zdroj(e) informací a obrázků: handimania, prettyprudent

Sdílet článek