Clo a DPH z Číny mohou výhodné nákupy znepříjemnit

clo a DPH z Číny

Nákupy z Číny představují fascinující svět všeho za neuvěřitelné ceny! Stále více lidí se uchyluje k nákupům z Číny, vzhledem k tomu, že drtivá většina u nás prodávaných věcí pochází právě z této země. Proč tedy platit více, když můžete zaplatit pouze poměrnou, směšnou částku a získat prakticky totožný produkt? Online nákupy z východu však mohou zkomplikovat clo a DPH z Číny. Oba zmiňované poplatky platí vždy kupující a vztahují se zejména na zásilky vyšších hodnot.

Za jakých podmínek se platí clo?

Velmi populární jsou nákupy na AliExpress. Tento e-shop nabízí nepředstavitelný objem zboží a výrobků za velmi nízké ceny. Proto se vyplatí nakupovat objemnější zásilky. Ani tak nemusíte strach o clo AliExpress, protože clo ani DPH se neplatí u zásilek do hodnoty 22 eur. Poté se platí DPH v momentě, kdy zásilka dosahuje hodnoty do 150 eur a se clem i DPH je potřeba počítat, jestliže je zásilka nad hodnotu 150 eur. S celním řízením se pojí mimo poplatky též dopis o příchodu zásilky ze zahraničí. K zaplacení cla a DPH lze přistupovat několika způsoby, přičemž nejčastěji se platí při odbavení zásilky Českou poštou či osobně. 

Slevové portály si uvědomují, jak dosavadní obrovský zájem o levné zboží z Číny neustále roste, proto vedle slev na dovolenou nabízí též produkty z Číny. Velmi výhodně tak smíte nakoupit třeba oblečení, elektroniku, vybavení do domácnosti i obuv a dětskou módu či parfémy oblíbených vůní. U parfémů, alkoholických a tabákových výrobků ale počítejte s tím, že clo i DPH je vyměřováno vždy, ať už je hodnota zásilky jakákoliv.

Čínský fenomén jménem AliExpress

Levné nákupy na AliExpress si můžete dopřát i vy! Chcete ušetřit a nakupovat online ještě výhodněji? Pak si prohlédněte nabídku výhod a využijte kromě skvělých cen též dopravu zdarma. Nejvýznamnější online tržiště na světě, kde naleznete miliony produktů za nejdostupnější ceny, otevírá své brány i vám!