Samostmívací kukla zajišťuje bezpečnost při práci

samostmívací kukly

Pokud se věnujete svařování, nezapomínejte na svou bezpečnost, přičemž potřebujete ochranu obličeje, a především zraku. Právě pro takový účel slouží svářecí kukla. Současný trh nabízí hned několik možných variant a velice oblíbená je samostmívací kukla, která má hned několik předností v porovnání s klasickou kuklou s tmavým sklem.

Svářecí kukla s tmavým sklem sice chrání zrak před poškozením, nicméně si ji musíte při práci neustále nasazovat a sundávat, abyste se podívali například na svár. Ideálním řešením jsou samostmívací kukly. Velkou výhodou totiž je, že si můžete nechat kuklu neustále nasazenou. Disponuje totiž elektronickou kazetou s LCD displejem, přes niž bez problémů vidíte i mimo svařování.

Samostmívací kukla

Samostmívací kukla funguje na jednoduchém principu. V okamžiku, kdy dojde k zažehnutí elektrického oblouku, displej se během 0,00005 sekundy ztmaví, čímž ochrání dokonale vaše oči. O zrak tak nesmíte mít strach. Samotný displej se vyrábí z krystalů, jež mají poměrně rychlé reakce na změny.

Při výběru se zaměřte na několik důležitých parametrů, a to na rozsah zatemnění, velikost průzoru, způsob upevnění zorníku a také na kvalitu kukly. Prodejcem samostmívacích helem je například obchod Pantermax.

Nezapomeňte na svářečku

Jestliže vám svářecí technika dosluhuje, nabízí se vám invertorová svářečka, která je k dostání za přijatelnou cenu. Nadchne vás poměr kvalita a cena. Pokud si navíc koupíte invertorovou svářečku MIG220, dostanete k ní i samostmívací kuklu ROBOT v hodnotě 1 314 korun. Pantermax MIG220 je profesionální stroj opatřený 32bitovým procesorem.

Podívejte se do pestré nabídky internetového obchodu Pantermax, kde najdete i svařovací zdroje MMA a příslušenství včetně samostmívacích kukel. Spokojení budete s poměrem kvalita a cena, servisem i poradenstvím.