Nový Renault Scénic vás chytí a nepustí

Renault-Scenic-J95-PH2-limited-002.jpg.ximg.l_12_m.smart


Hledáte vůz, který vás nezklame? Chcete zajímavý stylový automobil? Jsou-li obě vaše odpovědi kladné, máme pro vás skvělé řešení. Jmenuje se Renault Scénic. Francouzská automobilka se může pochlubit krásným vozem nabitým spoustou inovativních funkcí. V následující recenzi si jej představíme po všech stránkách.

Smysl pro styl a detail

Na první pohled působí Renault Scénic temperamentně, na čemž se podílí zejména inovativní přední maska, již zdobí kombinace chromu s černým lakem. Přední nárazník dokáže vytvořit dokonalé optické efekty. Exkluzivní vizáž je zajištěna i přítomností mimořádně atraktivních LED světlometů. Barevný odstín karoserie, který si lze vybrat podle vlastních představ, skvěle doplňují detailně propracované disky kol vyrobené z lehké slitiny. Ať už vyrazíte kamkoli, zanecháte skvělý dojem.

Nízká spotřeba samozřejmostí

Základem automobilu je logicky motor, což si společnost Renault plně uvědomuje. I proto jsou součástí nového Scénicu maximálně úsporné výkonné motory. Důraz je kladen zejména na snížení emisí CO2 a nízkou spotřebu při zachování velkého točivého momentu. Když sešlápnete plynový pedál, můžete se spolehnout na živý rozjezd a citelné zrychlení. Na výběr je ze dvou základních variant motoru. Tu první představuje benzinový motor Energy TCe 130 a druhou dieselový motor Energy dCi 130. Z pohledu řízení nabízí Renault všeobecně osobní vozy s vysokým komfortem jízdy a schopností přesného držení stopy nejen na rovině, ale i v zatáčkách či na mokrém povrchu vozovky.

Inovativní technologie

Technologie Renaultu Scénic jde neustále kupředu. Jízdu vám usnadní a bude vás bavit. O bezpečnost se postará systém VISIO®, který dokáže díky kameře s maximálním rozlišením monitorovat podélné značení na vozovce. Dochází tak i k efektivní kontrole směrových světel. V noci kamera automaticky zajistí přepínání dálkových a potkávacích světel. Na ruční brzdu při rozjezdu do svahu můžete zapomenout, jelikož vám pomůže funkce speciálně navržená pro rozjezdy do kopce. K pohodlnému a stoprocentnímu dosažení vašeho cíle vám pomůže navigace TomTom® nabízející bohatou nabídku aplikací Service LIVE. Obávat se nebudete muset ani parkování, jelikož je tento model vybaven zadní parkovací kamerou.

Jako stvořený pro rodinnou dovolenou

Chystáte-li se s rodinou na dovolenou, budete mít k dispozici vynikajícího partnera. Přepravní kapacita 555 dm3, po sklopení zadních sedadel 1870 dm3, hovoří jasně. Praktické využití potvrzuje i přítomnost 5 plnohodnotných míst k sezení. Budete-li potřebovat převézt objemnější zavazadla, sedadla si pohodlně složíte a můžete umístit do interiéru předměty s maximální délkou až 2,51 m. Náhradní díly Renault Scénic nejsou nijak drahé, což zajistí rychlé a ekonomické opravy. Jedná se zkrátka o kompaktní automobil, na který je spolehnutí.

Sdílet článek