Montované haly a jejich výhody

montované plachtové haly

Jestliže je před námi otazník, který se týká rozšíření našich skladových prostor nebo dokonce výrobních prostor, měli bychom určitě najít řešení co nejdříve. Obrátit se můžeme na odpovídající firmu, která se zabývá montáží opláštěných ocelových konstrukcí. Naše podnikání tak nebude mít žádnou újmu a navíc si bychom mohli mít prostory, které se dají využít i jinak. O co se tedy jedná?

Co je montovaná hala

Montovanou halu dnes můžeme vidět skoro všude tam, kde je potřeba něco zastřešit, něco uschovat nebo ukrýt před deštěm. Jsou to kvalitní a pevné ocelové konstrukce, které mají venkovní opláštění z vysoce pevnostního materiálu. Slouží nejen jako skladové nebo výrobní prostory, ale tyto haly mají všestranné využití v mnoha směrech a v mnoha oborech. Navíc jsou tyto haly i na pohled velmi pěkné a tudíž již odzvonilo starým a ošklivým halám, které spíš připomínali nevzhledné krabice. Každá taková hala má svůj rozměr, který lze měnit na přání klienta, takže pokud potřebujeme halu zvětšit, tak ji zvětšíme. Pokud chceme halu menší, není problém ji zmenšit.

montované plachtové haly

Výhody montovaných hal

Za velkou výhodu těchto hal považujeme jejich nízkou pořizovací cenu, která je oproti zděným stavbám opravdu zajímavá. Každého investora jistě v prvé řadě zajímá asi cena. O možnostech změny rozměru hal jsme již psali. Co se týká výstavby takové haly je zde určitě důležitý faktor, který je vedle ceny asi nejvýznamnější výhodou. Montáž haly lze provést již během několika týdnů, což se u zděné budovy říct bohužel nedá. Úspora času je tedy velkým plusovým bodem pro další rozhodování, zda – li ano či nikoliv. A pokud bychom se po nějaké době rozhodli, že halu budeme potřebovat na jiném místě, i tento problém může být vyřešen. Tak jak je snadná montáž celé ocelové konstrukce, stejně tak je snadná i její demontáž. Pak už jen stačí sdělit, kam bychom halu chtěli umístit a je to.

montované plachtové haly

Jak lze využít montované haly

Využití montovaných hal je opravdu široké a to v nejrůznějších odvětvích a oborech. Jako skladové prostory je lze využít vesměs všude, protože jsou nejen velmi prostorné, ale také proto, že je jejich pořizovací cena velmi nízká a tudíž se uspořené finanční prostředky mohou využít někde jinde. Pokud ovšem potřebujeme zastřešit tenisové kurty, bazény nebo jízdárny, jsou tyto haly vhodným řešením. Zastřešit lze v tomhle případě prakticky vše. Možnost využít montované haly máme i v případě, že potřebujeme uskladnit krmivo pro hospodářská zvířata, pokud potřebujeme tyto zvířata ustájit, nebo pokud potřebujeme dobré a spolehlivé garážové stání pro veškerou zemědělskou techniku. Vhodné jsou také jako hangáry pro letadla nebo jako garáže pro automobilovou dopravu.

Co bychom měli ještě vědět

Pokud jsme se rozhodli pro montovanou halu takového typu, nemusíme se obávat, že budeme trávit na úřadech spoustu času a to jen proto, že musíme sehnat platné stavební povolení. Tady ho potřebovat nebudeme, tedy v případě, že hala nepřesáhne 300 m2. Stačí, když hala bude mít pevný základový podklad.

montované plachtové haly

Dále bychom měli vědět, že základ zde tvoří ocelová konstrukce, která je opláštěna vysoce pevnostní plachtou. Ta může být v různých barvách a navíc zde máme možnost, potisknout si plachtu například logem firmy, což je velmi dobrá reklama. Základ těchto hal tvoří ocelová konstrukce, která je potažena velmi kvalitní plachtou. Na přání klienta je možné také tyto plachty potisknout například logem firmy, kde bude tak zvýrazněna reklama. Také životnost těchto hal je velmi zajímavá. Odhaduje se pro konstrukci až 40 let a více a pro opláštění 20 let.

Jako doplnění celé montáže hal firmy nabízejí například i osvětlení, topení nebo celkovou elektroinstalaci. Záleží vždy jen na našich požadavcích. Zapomenout bychom také neměli ani na okna, která jsou možná v různých velikostech, ale také dveře nebo vrata. Tady je možnost rolovaných vrat nebo vrat posuvných. Všechny tyto služby firmy nabízejí v rámci doplňkových služeb.

Sdílet článek