Kvalitní a přesné řezy materiálů

Řezání autogenem

Kovovýroba se neobejde bez mnohých činností, kam například patří řezání laserem, ohýbání plechů, svařování, pálení plazmou nebo acetylenem a dalších podobných. Spolehněte se na profesionální služby zaměřené na přesnost řezů a vysokou kvalitu. 

Neustálý vývoj plazmové technologie

V posledních letech se plazmová technologie hodně rozvinula a nachází si své nezastupitelné místo v průmyslu. Zpracování se vyznačuje vyšší kvalitou a nižšími náklady. Řezání autogenem se stále hojně využívá k řezu uhlíkové oceli. K přednostem řezání plazmou rozhodně náleží rychlejší provedení za předpokladu vyšší kvality. Plazma rozřeže různé druhy kovů, dokonce i znečištěné, zkorodované a lakované. Systémy fungují pro rozličné tloušťky kovů, k provozu stačí jen stlačený vzduch a elektřina. V porovnání s autogenem bude řezání kovu plazmou mnohem lepší, jelikož vznikne mnohem méně otřepů, které se navíc dají jednoduše odstranit. Operátor navíc lépe kontroluje provedení a řez, protože se mohou používat také předřezané šablony. Řezání probíhá za vyšších rychlostí, takže je dost omezeno pronikání tepla do obrobku. Nemusíte se obávat ani deformování tenkých materiálů o tloušťkách přibližně od jednoho do šesti milimetrů, plazma je nijak nepoškodí. Plazmové hořáky se skvěle ovládají a manipulování je s nimi velmi snadné, řezaný díl je výborně viditelný.

Pálení materiálů plazmou

Díky pálení materiálů plazmou se nedělají dodatečné práce při čištění okují a otřepů, protože jde o čisté provedení. Parametry plazmového a autogenního pálení se realizují do maximálních rozměrů výpalků 2000 × 6000 mm, jejich maximální hmotnost činí 3500 kg. K řezání plazmou se využívá stroj Suprarex SXE-P 300. Jedinečný systém udržuje přesnou výšku hořáku nad výpalkem, což se projeví v celém rozsahu tlouštěk materiálů během řezání. Stroj je dynamický a obstarává optimální kvalitu pálení.

Sdílet článek