Koncové měrky z oceli i z keramiky dodává Michovský-TOOLS

koncové měrky

Společnost Michovský-TOOLS je známým dodavatelem nástrojů a nářadí pro strojírenství a kovovýrobu. Zaměřuje se však rovněž na dodávky koncových měrek určených pro délkové měření.

Koncové měrky, též Johansonovy měrky, Johansonky, ev. základní měrky (více informací najdete na https://www.meridla.cz/kategorie/koncove-merky/) – to vše je ten samý název pro ocelové nebo keramické destičky či hranoly používané v přesném strojírenství. Obecně se vyrábí ve čtyřech stupních přesnosti. Nejpřesnější jsou kalibrační. Další pak etalonové, kontrolní a dílenské. Vyrábí se jako dlouhé v rozměrech 125 až 1000 mm a krátké v délkách 0,3 až 100 mm. Dodávají se v sadách, což umožňuje rovněž sestavení jiných rozměrů. Vysoká přesnost opracování spojí měrky zcela přesně k sobě a nedochází k odchylce kvůli tomuto spoji.

Základní měrky z Michovský-TOOLS

V Michovský-TOOLS dodávají koncové měrky jako samostatné i v sadách. Základní měrky firma nabízí v třídách 0 a 1, tedy i v třídě vhodné pro kalibrování. Jde o měrky dle DIN3650. Vyrábí se z vystárlé speciálně legované oceli. Druhým, dnes hodně upřednostňovaným materiálem, je keramika. Keramické koncové měrky se výrazně pomaleji opotřebovávají a mají až desetkrát delší životnost než ty ocelové. Na webové stránce https://www.meridla.cz/kategorie/koncove-merky/ se lze podívat rovněž na sady koncových měrek. Ty Michovský-TOOLS dodává jako 103, 87 nebo 31dílné. Měrky jsou vždy označeny unikátním identifikačním číslem a každou měrku ze sady lze dodat i samostatně. Vždy až do rozměru 1000 mm. Poptávat je možné i kalibrační listy z akreditovaných laboratoří.

Dobré ceny a rychlé dodání

Produkty od Michovský-TOOLS jsou za velice výhodné ceny. Mnohdy však chceme více – především potřebujeme rychlou dodávku. Ať již jde o koncové měrky, nebo jiná měřidla a nástroje, expeduje většinu svého sortimentu firma do 24 hodin. Nemusíte mít strach z dlouhých prostojů ani v případě nečekaného poškození nástrojů. Náhradní nástroj vám firma doručí za co nejkratší možnou dobu.

Sdílet článek