Koncové měrky odhalí odchylky

koncové měrky

Musíte se při výrobě soustředit na kvalitu, protože si nelze dovolit nabízet zmetky? Porovnávání rozměrů s profi pomůckami k tomu jistě dost pomůže. Cílem každé firmy je minimalizování nežádoucích produktů díky kvalitním nástrojům. 

Měření kvalitními nástroji

Kalibry a nejrůznější měřidla s příslušenstvím zapadají do kvalitních nástrojů, které dovedou odhalit různé odchylky od žádaných rozměrů a tvarů. Kalibry jsou ekonomickým a spolehlivým řešením k odhalování vadných závitů, odchylek od profilu, velikosti a jiných vad. Zmetkové i dobré závitové kalibry ze speciální kalibrační oceli se nabízejí pro všechny typy závitů. Konkrétně jde o kroužky pro vnější závity, vnitřní závity, třmenové, obkročné, ale rovněž speciální na základě dodaných výkresů od klientů. Dále lze obstarat M, G, UNF, UNC, NPT, Rp, UNEF, TR, BSF, UNJEF modely, pochopitelně i mnohé jiné. Pro délkové měření se používají koncové měrky, které přesně měří, ale vyhledávají se i pro kontrolování, nastavování a ke kalibrování měřidel a přístrojů k měření. 

Odolné koncové měrky

Měrky se vybírají z keramických, tvrdokovových a ocelových modelů s vysokou odolností. Možná dosud netušíte, že keramické měrky se chlubí až desetkrát větší odolností vůči otěru v porovnání s ocelovými. Po vyzkoušení uznáte, že jde o pravdivé tvrzení. Koncová měrka se dá sehnat jako samostatná až do rozměru tisíc milimetrů. Lze si obstarat i celé sady koncových měrek, konkrétně s 31, 87 nebo 103 díly. Základní koncové měrky podle DIN3650 můžete získat s třídami přesnosti 0 a 1. Dlouhé koncové měrky podle DIN EN ISO 3650 se nabízejí s různou přesností. Johansonovy měrky se zhotovují ze speciálně legované a vystárlé oceli. Jednotlivým kusům měrek nechybí identifikační číslo. Nečiní problém dodat měrky dohromady s kalibračními listy z akreditované laboratoře.

Sdílet článek