3D tisk ve Zlíně zpracovává zakázky z Česka i Slovenska

3D tisk Zlín

Kde jsou ty časy, kdy kopírovací papír byl vrcholem možností, jak rozmnožit v kancelářských podmínkách psaný text. Doba pokročila a vedle toho, že jsou k dispozici multifunkční tiskárny, tak dnes už je možné tisknout i 3D předměty.

Moderní technologie

3D tisku se přezdívá aditivní výroba. Znamená to přírůstkovou výrobní technologii, kdy se z digitálního souboru pokládáním souvislých vrstev materiálu vytvářejí třídimenzionální pevné objekty. Takto je možné vytisknout nejen předměty ve velikosti několika milimetrů, ale také metrů. 3D tisk se uplatňuje ve zdravotnictví, stavebnictví, umění a designu či v oblasti spotřebního zboží, hraček a elektra.

Plastový materiál a minimum odpadu

Ve Zlíně tisknou nejpoužívanější metodou FFM, kdy se výrobek vytváří tiskem jednotlivých vrstev tavením plastového materiálu. Výhodou je, že přitom vzniká minimum odpadu. 3D tisk Zlín se věnuje výrobě prototypů a sériové výrobě o rozměrech v rozmezí milimetrů až po centimetry. K tisku využívá tři nejpoužívanější plastové materiály, z nichž každý se hodí pro tisk něčeho jiného:

  • PLA, jenž je biologicky odbouratelný, přitom je tvrdý a tuhý
  • ABS, který vyniká dobrou odolností vůči vysokým i nízkým teplotám
  • PETG, jenž je vodotěsný s vysokou tepelnou odolností a pevností.

Kvalita digitálního souboru

Zákazníci obvykle řeší, jakým způsobem dodat k tisku digitální soubor. Důležité je zejména dodržet jeho správný formát  – .STL, .OBJ nebo .AMF, který se zasílá na emailovou adresu. 3D tisk zakázkový – Zlín zpracovává zakázky nejen z České republiky, ale také ze Slovenska. Umí vytvořit digitální soubor i z technického výkresu, který překreslí do 3D. Dokonce lze na základě osobní schůzky předmět pouze popsat. Cena 3D tisku se odvíjí od doby tisku, jež se nasimuluje podle 3D modelu. Pak je možné vypočítat cenu dle ceníku, odeslat nabídku a po vzájemné dohodě se zákazníkem vystavit zálohovou fakturu a začít prostorově tisknout.

Sdílet článek