3D měřící přístroje a skenery pro všechny druhy materiálů

Moderní měřicí technika umožňuje kontrolování rozměrů různých typů výrobků, aby splňovaly stanovené normy s maximální přesností. Jak si vybrat nejvhodnější nástroje pro vaše účely? Od české společnosti očekávejte individuální přístup a schopnost pro vás najít nejideálnější řešení.

Optické měřicí přístroje s předváděčkou

Náleží mezi vaše činnosti rozměrové kontrolování produktů, které vyrábíte? Potom se vám jistě hodí 3D měřící přístroje s optickým vybavením. Fungují na principu snímání součásti pomocí CCD kamery. Posléze se odměřuje na nasnímaném obrazu. Současně se přístroj postará o barevné vyhodnocení odchylek od zadaných nominálních hodnot. Tyto měřicí přístroje zvládnou různé lesklé povrchy, pochopitelně také bílé a černé plasty. Příčinou této schopnosti je nakombinování kamery a osvětlovače ve výborné kvalitě. Pokud váháte s rozhodnutím, určitě se bez zábran zajímejte o představení v předváděcím středisku. Určitě to pro vás bude znamenat dobrou zkušenost vše vidět na vlastní oči a lépe si vybrat ten nejlepší z měřicích systémů.

Automatické skenovací procesy díky přístrojům

3D skenery značky Solutionix zvládnou změřit výrobky od zcela malých rozměrů až po ty s několika metry. Zakládají se na využívání bílého a modrého světla. Během procesu se vytvoří model skenovaného objektu a následně se porovná s modelem. Proces je plně automatizovaný. Hodí se jak pro kontrolování, tak pro reverse engineering. Ve výstupní formě si všimnete barevných mapek s odchylkami. 3D skener umístíte na naklápěcí a otočný stolek. K této činnosti lze používat vlastní metrologický software. Univerzální použití očekávejte od přístroje Rexcan C500 ve variantách pro malé i velké objekty. Pracuje v různých zorných polích, na stojanu či stativu s automatickým stolkem. Jiný typ se zase hodí na malé předměty s velkými detaily, kam zapadají například šperky.

Sdílet článek