Tvářecí nástroje, které se používají ve strojírenství

jednoúčelové stroje

Ve strojírenském světě se používají různé tvářecí nástroje, ale také jednoúčelové stroje, podavače materiálů i profilovací linky. Strojírenství je poměrně široká oblast, ve které působí spousta společností. Pokud hledáte dodavatele nástrojů a strojů, můžete se obrátit na profesionála jménem Company PMX s.r.o., která v daném segmentu působí dlouhá léta. V následujících řádcích vám prozradíme, co všechno vám dokáže nabídnout.

Tváření je ve strojírenství velice používaný technologický proces zpracování materiálu. Jak už samotný název napovídá, mění se v rámci něj tvar, ba dokonce i mechanické vlastnosti materiálu. Mezi tvářecí nástroje patří třeba zakružovačky profilů, trubek a plechu, dále i odvíječe svitků, rovnačky pásů a plechů, ohýbačky plechů, profilů či trubek a další.

Jednoúčelové stroje a jejich uplatnění

Company PMX s.r.o. má v nabídce nejen tvářecí stroje, ale také jednoúčelové stroje, které jsou připraveny k jednomu konkrétnímu účelu, a tím pádem jsou vysoce efektivní, rychlé a ve výsledku i levné. Jednoúčelové stroje jsou žádoucí v takřka všech odvětvích strojírenství – od automobilového přes potravinářský až po farmaceutický.

CNC obráběcí stroje

Když se řekne strojírenství, spousta z vás si jako první představí spíše CNC obráběcí stroje, ostatně není se čemu divit. Obrábění je totiž proces, při němž je předmětu dán požadovaný tvar odebíráním materiálu. CNC obráběcí stroje jsou přesné, navíc výrobu poměrně zrychlují. Dokážou pracovat s různými materiály včetně oceli, litin, slitin hliníku, slitin mědi, plastů a dřeva.

Company PMX s.r.o. má ve svém portfoliu ještě svařovací stoly, postupové nástroje, profilovací linku, podavače materiálu, vyvážečku dřeva a podobně. Sortiment je vskutku široký a přijde si na své každá strojírenská firma.

Sdílet článek