DRFG Davida Rusňáka postaví na nevyužitém brownfieldu nové byty, obchodní plochy a kanceláře

Na území roky nevyužívaného brownfieldu při vstupu do Olomouce již brzy vyroste nový víceúčelový areál – Smetanka Park. Za projektem o rozloze cca 40 000 m² podlahové plochy rozdělené mezi byty a komerční prostory stojí Rusňákova skupina DRFG, která se dlouhodobě zabývá investičními fondy a dluhopisy. 

Víceúčelový areál na nevyužitém brownfieldu 

Areál se nachází v krajském městě Olomouci, tedy v šestém nejlidnatějším městě v České republice, severně od středu města, v blízkosti tamního hlavního nádraží a hlavní ulice Tovární.

Projekt představuje víceúčelový prostor s budovami pro bytové a nebytové využití. Konkrétně bude Smetanka Park obsahovat cca 450 až 500 bytů ve 4 budovách. V podzemních patrech budou k dispozici parkovací stání, sklepy a plochy pro retail, např. kavárny a obchody. 

Počítá se také s kancelářskými prostory a využitím části plochy pro kreativce v rámci podpory olomouckého startupového a kulturně-kreativního ekosystému pro studenty a mladé, nadšené umělce. 

Smetanka Park z pohledu Rusňákovy skupiny DRFG

Josef Šilhánek z DRFG Davida Rusňáka o projektu říká: „Aktuálně jsme sice nadnárodní společnost s aktivitami v několika zemích EU, i tak ovšem nezapomínáme na naše moravské kořeny. Jsme proto velice rádi, pokud můžeme investovat do zajímavých projektů právě v tomto regionu, k němuž máme osobní vztah.“ 

„V současnosti navíc ekonomická situace naznačuje, že po krátkém ochlazení trhu bude postupně opět vzrůstat poptávka po bydlení. Především po nájemních bytech a komerci nevyjímaje,” dodává.

Počet nově dokončených bytů v Olomouci byl poslední dobou nadstandardní, a i přesto nabídka stále zaostává za poptávkou. Přes zvyšující se ceny materiálu a za stavební práce nabídne projekt Smetanka Park také byty pro dostupnější bydlení pro mladé lidi nebo např. studenty. Zájemci se již nyní sami ozývají s rezervacemi svého budoucího bydlení.  

Autor: Michal Pecka