Bublinková fólie je nepostradatelným pomocníkem při balení zboží

Kdo si v dětství nehrál s průhlednou bublinkovou fólií, která ke hře přímo vybízí? Stačilo bublinku po bublince stlačit, a když praskla, to bylo radosti. Kupodivu funguje i na principu antistresové hračky, k níž se uchýlí nejeden dospělý. Bublinková fólie má ale pochopitelně jiné praktické využití. Nejčastěji se používá ve skladech, kde se do ní balí zboží.

V čem tkví výhody bublinkové fólie

Bublinková fólie se využívá jako obalový a výplňový materiál. Vyrábí se z polyetylenu o nízké hustotě a typické je pro ni pravidelné rozmístění bublinek. Díky tomu dokáže zabránit poškození zboží během skladování nebo přepravy, protože tlumí případné nárazy či mechanické působení. Lze ji ovšem použít i pro její zvukové či tepelně izolační vlastnosti. Její velkou výhodou je, že se lehce přizpůsobí jakémukoliv tvaru, je lehká a přitom pevná.

Kde se nejčastěji tento výplňový materiál používá

Jak jsme si již řekli, bublinková fólie nachází uplatnění při balení produktů. Často si ji společně s nimi přineseme z obchodu, protože se do ní balí třeba elektrospotřebiče, a to i větších rozměrů, například ledničky. Jako výplňový materiál se používá při zasílání balíků, v nichž je třeba volný prostor něčím zaplnit.

Bublinková obálka

Pro zasílání drobných předmětů se používá bublinková obálka. Tu tvoří papírový obal, v jehož vnitřku je právě fólie s bublinkami. Toto praktické řešení využívají velmi často internetové obchody, jimž usnadňuje balení a zasílání zboží zákazníkům. Hledáte-li vhodného dodavatele těchto praktických fólií, nabízí se vám společnost Raja a její e-shop, která prodává své zboží v devatenácti zemích a v jejím sortimentu najdete na 250 tisíc produktů skladem. Určitě si mezi nimi vyberete ten, který vám bude nejvíce vyhovovat.