Zaujměte šperkem z 3D tiskárny

3d tisk šperky

Jak to tak vypadá, zlato a stříbro už se dneska nenosí. Chcete-li dokázat, že jste výjimeční, pořiďte si šperk z 3D tiskárny. Ten totiž nikdo ve vašem okolí mít nebude.

3D tisk se dostává do popředí, svou tiskárnu má dnes většina technických škol a první šílenci si ji už pořídili domů. Možná ji v budoucnu budeme mít doma všichni a vždy si vytiskneme, co budeme zrovna potřebovat. Tyto sci-fi teorie necháme na vás, ale v jednom jsme si jistí. Zas tak brzy k tomu nedojde. Velký problém vidíme hlavně v návrhu výrobků. Aby 3D tiskárna výrobek správně vytiskla, musí dostat naprosto přesné instrukce.

Myslíme si proto, že v několika příštích letech a možná desetiletích budou mít 3D tisk pod kontrolou kvalifikovaní lidé a firmy. Už dnes to tak funguje. Důkazem je například pražské Centrum 3D tisku 3Dees. Snaží se inovovat 3D tisk, vymýšlet nové principy a postupy. Neustále něco zkouší, skenují a tisknou za pomoci špičkového vybavení. Mají skvělý 3D ateliér a 3D laboratoř. Jejich cílem je také přiblížit 3D tisk veřejnosti. A tam to začíná být zajímavé.

Šperky z 3D tiskárny

Jak jsme vás nalákali v úvodu, jednou z nejzajímavějších (a taky nejpodivnějších) možností je koupě šperku, který vytiskli v 3Dees. Návrhářka Viktorie Vittori v rámci kolekce „Tisková úloha“ navrhla nositelnou kolekci doplňků, které se vytisknou v jedné úloze. Každému, kdo si futuristicky vypadající náramek, prsten, náhrdelník nebo boty zakoupí, bude jeho výrobek vytisknutý přímo na míru třeba i s vlastními iniciály.

3D figurka nebo busta

Hodně futuristicky vypadají také figurky, busty a masky. Prostě dneska už se nepůjdete vyfotit k fotografovi, aby měla babička fotku do rámečku, ale necháte jí vyrobit sami sebe ve zmenšené formě. V 3Dees to dělají. Naskenují vás a pak vytisknou. Není to až taková sranda, existují určitá omezení barvy oblečení a účesů. Tým 3Dees už má zkušenosti s tím, co vypadá po vytištění blbě.

Vypadá to zajímavě, co říkáte?

Sdílet článek