Odpustit nebo neodpustit nevěru?

indian-627832_1280

V partnerském vztahu je velmi důležitá důvěra, kterou je velmi těžké získat. Ztratit ji můžete v okamžiku. Je možné obnovit vztah, který byl narušen nevěrou?

Zjistila jste nevěru svého partnera a teď řešíte dilema, zda ji odpustit nebo ne? Chcete udržet rodinu kvůli dětem? Ujasněte si, zda máte dost síly na to, udělat za nevěrou dostatečně tlustou čáru a znovu se sblížit s partnerem a odpustit mu.

Nejlepší řešení neexistuje?

Patříte mezi ty, kteří se přes problém nevěry přenesou s grácií a noblesou nebo se naopak problémem trápíte? Každý k nevěře přistupujeme jinak. Někdo si nechá poradit od kamarádů. I když ruku na srdce, ne vždy jsou tyto rady užitečné. Někdy v případě, že vás partner zradil neplatí ani to, že za druhou šanci nic nedáte. Nicméně se můžete dál trápit v nitru své duše a psychicky se vyčerpáte.

Rozhodujete se, zda partnera opustit nebo mu dát druhou šanci? Pak zvažte, jak se váš partner k vám choval v období před nevěrou. Udělal to již někdy v minulosti nebo šlo jen o „úlet“?

argument-238529_1280 (1)

Došlo na nevěru již v minulosti?

Žijete s partnerem, který se již dříve nevěry či několika nevěr dopustil? Bylo velice pravděpodobné, že se nevěry dopustí i vůči vám. Takovou to osobnost nezměníte. Platí to samozřejmě i u žen. Ne vždy je nevěrný muž.

Zauvažujte, proč k nevěře došlo. Co je špatně ve vašem vztahu?

Za nevěru mohou zpravidla oba partneři. Zauvažujte nad tím, co partnera k nevěře vedlo, jaký měl důvod. Pokud se neustále hádáte, nemáte zrovna harmonický vztah a vzájemně si nenasloucháte, pak je velká šance, že utekl hledat útěchu do náruče jiné ženy z těchto důvodů. Bylo dosud vše v naprostém pořádku? Pak není důvod nevěru odpouštět.

Máte sílu na obnovení ztracené důvěry?

Obnovit ztracenou důvěru není nijak snadný krok. Zauvažujte také nad tím, zda vám partner za tu snahu vůbec stojí. Zvládnete partnerovi odpustit tak, aby jste mu neustále tuto nevěru nepřípominala? Jestliže víte, že se ho už nikdy nedokážete dotknout, milovat ho, pak nemá cenu nevěru odpustit.

Sdílet článek