Jak na péči o obuv, aby vám vydržela dlouho sloužit?

Boty jsou nedílnou součástí šatníku, protože vhodným způsobem doplňují zvolený outfit. Můžete si koupit obuv z pravé či umělé kůže či textilní. Výběr je v obchodech velmi bohatý, co se týká materiálů i jednotlivých modelů a druhu použití. K nejkvalitnějším patří kožená obuv, která je však poměrně náročná na údržbu. Odmění se ale dlouhou životností. Víte, jak se o své boty starat?

Základem je pravidelná péče

Kůže jako přírodní materiál, jenž vyžaduje na rozdíl od syntetického pravidelné krémování. Jen tak si kožená obuv zachová užitné vlastnosti po dlouhou dobu. Jestliže se vám boty z kůže promočí, je třeba je vysušit. Nejlépe pomocí novin, které vložíte do vnitřku a které do sebe vlhkost nasají. V žádném případě je nedávejte na radiátor. 

Kůže by přeschla a popraskala. Dodáte-li kožené obuvi krémování potřebnou mastnotu, bude odolnější i vůči venkovní vlhkosti. Při obouvání bot sehrává důležitou roli lžíce na boty. S její pomocí se vám nebude krčit opatek, čímž by došlo ke znehodnocení bot.

Aby se vám v botách dobře chodilo

O tom, jak se vám bude v obuvi chodit, rozhoduje také vhodně zvolená stélka. Existují gelové vložky do bot, které umějí absorbovat mikrootřesy, snižují tvorbu otlaků a přinášejí unaveným chodidlům úlevu. Ideální jsou pro případy, kdy v obuvi trávíte velkou část dne. Tyto vložky mohou být také anatomicky tvarované. Běžně se prodávají průhledné gelové polštářky do přední části obuvi či pod patu, jež změkčují došlap.

Ploché, nebo kulaté tkaničky do bot?

Ať si v obchodě koupíte ploché, nebo kulaté tkaničky do bot, vždy je možné s jejich pomocí obuv ozvláštnit. Stačí, abyste si vybrali nějakou odvážnou barvu, která dodá nový vzhled. Může to být výrazná oranžová, modrá či žlutá. A zaujmete také zlatými a stříbrnými tkaničkami. Samozřejmě jsou v prodeji také klasické odstíny hnědé, černé a bílé.