I starší děti potřebují školní batoh s podporou zad

školní batoh

Školní rok je sice už v plném proudu, nákup pomůcek do školy je ale záležitostí celoroční. Tu se něco ztratí, něco rozbije. A batoh třeba přestane vyhovovat svou velikostí nebo nemá anatomicky tvarovaná záda a dítě se vám pod jeho tíhou hrbí.

Třeťák už si s aktovkou nevystačí

Jestliže jste svému dítku v září ještě nepořizovali školní batoh, protože jste doufali, že stačí ten z loňska, možná už jste zjistili, že to tak není. Od třetí třídy už obvykle potřebují dvou – či tříkomorový, kam se vejde víc učebnic a pomůcek.

I pro ně ale vybíráme takový, který má anatomické provedení zadního dílu a kvalitně zpracované, dostatečně široké, polstrované a délkově nastavitelné popruhy, aby dobře rozložily tíhu batohu. Je rozumné sáhnout po některém odlehčeném, aby nebyla ramena a záda vašeho školáčka zbytečně přetěžována. V obchodech jsou běžně k dostání batohy s hmotností menší než jeden kilogram.

Starší školáky už Spiderman nebere

Máte školáka na druhém stupni a odmítá vám nosit batoh s obrázky autíček nebo pejsků? Nezbývá než se smířit s tím, že nám dítko roste a vkus se mu mění, a vypravit se na nákup batohu do školy s ním. Ušetříte si oboustranné zklamání a budete mít jistotu, že kromě designu bude batoh vašeho potomka splňovat i zdravotní kritéria, především opět anatomicky tvarovaná záda.

Pokud navíc navštěvuje i zájmové kroužky nebo často jezdíte na výlety do přírody, doporučujeme pořídit mu batohy hned dva: díky hrudním popruhům, vysoké nostnosti a voděodolnosti jsou na výlety ideální.

Vše do školy v Dětském e-shopu

Batohy všech velikostí od různých výrobců najdete v internetovém obchodě Dětský e-shop. Všechny splňují náročná kritéria na zdraví a bezpečnost dítěte, a to včetně reflexních prvků, které jsou pro všechny chodce povinné.

V e-shopu ale můžete pravidelně dokupovat i všechny ostatní školní potřeby, oblečení a další vybavení pro své školáky každého věku.