Zázvor neumí jen posilovat imunitu

Trápí vás nachlazení? Rýma vám nedává své sbohem a kašel se teprve rozjíždí? Většinou se v takových chvílích automaticky sahá po zázvoru, který patří k efektivním bojovníkům proti zmiňovaným stavů a posilovačům imunity. Je však mylné se domnívat, že zázvor umí jenom to. V jeho moci je mnohem víc. Proto si doma uvařte zázvorový sirup, který patří mezi nejlepší domácí sirupy vůbec, a před jeho dokončením si zjistěte, jak konkrétně vám ještě může ulevit či pomoct. 

Antibakteriální, antivirový, protizánětlivý

Zázvor tedy není jenom posilovačem imunity, ale mluvíme o univerzálním antibakteriálním, antivirovém a protizánětlivém pomocníkovi. Užívat ho sice můžete stále ve chvíli, kdy ucítíte, že na vás „něco leze”, ale také ho povolejte na pomoc ve chvíli, kdy vás zlobí vaše zažívání. 

Trávicí ústrojí je dnes a denně namáháno a zázvor ho dokáže dostat zase do správného a bezproblémového stavu. Dokáže chránit játra, tak předchází řadě zánětům nebo bolestem žaludku, navíc také předchází nevolnostem nebo plynatosti. 

Jelikož se jedná se také o antiseptického pomocníka, s pomocí zázvoru lépe předejdete otravám jídla, respektive je rychleji vyženete z těla, pokud už vaše tělo okupují. 

Proti bolestem i na snížení váhy

Zázvor mimo jiné zbavuje člověka bolesti nebo je také zmírňuje. Například pokud vás trápí artritida nebo revmatismus, dokáže zázvor účinně pomoct. Jeho superschopností je také tišit psychické napětí, ze kterého ona bolest většinou pramení. 

Kromě toho umí podpořit snižování váhy – tělo s pomocí zázvoru spaluje nashromážděný tuk daleko rychleji, což má zeštíhlující efekt. A navíc se podpoří i lidská koncentrace a zlepší paměť, což ocení hlavně lidé potřebující být produktivní. Jelikož zázvor také tlumí depresivní stavy.