Zaměstnanci slyší na pojistné benefity

pojištění občanské odpovědnosti

Není práce jako práce. Již malé dítě vědí, že existují profese náročnější na výkon, vzdělání, čas i bezpečnost. Srovnávat práci horníka, stavitele, řidiče, lékaře nebo pracovníka ve strojírenství vzájemně nelze. Každý obor má své nároky, výhody či nevýhody. 

Jedni pracují hlavou a sedí celé dny na zadku, druzí běhají po střechách, makají v halách, fárají v dolech, pracují fyzicky a potí u toho krev. Byť neporovnatelná, každá práce je hodnotná a nenahraditelná. Aby se v ní zaměstnanec cítil dobře a zaměstnavateli neutíkal, je třeba jej motivovat, a to nejen finančně. Oblíbeným doplňkovým benefitem bývá pojištění profesní odpovědnosti, které člověka chrání v případě, že něco pokazí a způsobí svému zaměstnavateli škodu při plnění pracovních úkolů.

Zadní vrátka se vždy hodí

Protože z hlediska Zákoníku práce má šéf povinnost tuto škodu vymáhat, pojistka přispěchá na pomoc a škodní událost za svého klienta uhradí. Pojistka má široký rozsah pojistné ochrany, varianta „Standard“ nezkoumá druh pracovní činnosti a pojistka má celosvětovou územní platnost, je tak vhodná i pro služební cesty.

pojištění profesní odpovědnosti

Obdobný styl ochrany poskytuje i pojištění občanské odpovědnosti. Jedná se o pojištění odpovědnosti občana za škodu v běžném občanském životě. Vztahuje se na odpovědnost pojištěného za škodu způsobenou činností, která je v občanském životě běžná a chrání spolu s pojištěným automaticky i celou jeho rodinu. 

Buďte krytí!

V praxi vás pojišťovna podrží, když omylem rozbijete v obchodě nějakou cennost, vyplavíte sousedovi byt, vaše děti zničí kamarádovi oblíbenou hračku nebo manželka špatně zaparkuje a shrne u toho okrasný ploteček. Do pojištění občanské odpovědnosti náleží všechny situace, které člověk ani nevymyslí. Nepředpokládá je a ve finále by ho mohly přijít pěkně draho. A že nehoda není náhoda, jasně dokazují i statistiky. Podle nich totiž někdy řešil škodu téměř každý druhý Čech.

Sdílet článek