Začínáte jezdit na kole? Jak byste se na něj měli vybavit

Bianchi kola

Stala se cyklistika vaším novým koníčkem, kterému se věnujete ve volném čase? Pak určitě pátráte po tom, co byste si měli pořídit, aby se vám na kole dobře jezdilo. Pojďme se podívat na to, bez čeho se neobejdete.

Kvalitní kolo je základem

Zcela zásadním je výběr vhodného kola. Volit byste ho měli podle toho, kde budete nejčastěji jezdit. Budou to spíše horské sjezdy v plné rychlosti přes kořeny stromů? Pak dobré horské kolo bude pro vás to pravé. Na ceně určitě nešetřete, chcete přece tu nejlepší kvalitu. Třeba Bianchi kola nabízejí výborný poměr ceny a výkonu.

Jestliže už máte na zádech nějaký ten křížek a sil ubývá, možná bude stát za zvážení pořídit si elektrokolo. Motorek vám na cyklostezkách pomůže a vy toho zvládnete ujet daleko více. Pozor ale na přeceňování vlastních sil. Elektrokola Rocky Mountain patří mezi zákazníky k oblíbeným.

Co na sebe, když vyrazíte na cyklovýlet?

Výlet na kole vyžaduje od účastníků také vhodné oblečení. Je jím obvykle cyklistický dres a kalhoty z funkčních materiálů, jež odvádějí pot od těla. Nosí se příjemně a nijak neomezují v pohybu. Pro jízdu na kole jsou ideální Castelli cycling. Jedná se o oblečení italské výroby z aerodynamického Jersey s využitím nanotechnologie pro vodoodpudivost a prodyšnost materiálu. Toto oblečení si určitě hned oblíbíte, protože se v něm prostě budete cítit příjemně. Vždyť ho také oblékají známí profesionálové, kteří v něm podávají své nejlepší výkony.

Bez helmy raději ne

Dalším nezbytným vybavením je helma. Přestože není pro dospělé povinná ze zákona, z bezpečnostního hlediska byste bez ní vůbec neměli vyjíždět. Při pádu chrání hlavu před těžkým úrazem. Chybět by vám neměly ani rukavice a správné obutí, případně cyklistický batoh, do kterého si uložíte nezbytné doplňky. Nezapomeňte na náhradní sadu na opravdu duší.

Sdílet článek